FC Nordsjaelland - AC Horsens 2-2 (1-1). Liga duńska - 20. kolejka Superligi

7 marca na Right te Dream Park w Farum odbył się pojedynek 20. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Nordslaellandu i Horsensu. Mecz zakończył się remisem 2-2.

20. kolejka Dania - Superliga
2021-03-07 18:00 | Stadion: Right to Dream Park | Arbiter: Jørgen Daugbjerg Burchardt
J. Thorsen 69'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 31 razy. Drużyna Nordslaellandu wygrała aż 18 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Horsensu w 16. minucie spotkania, gdy Louka Prip strzelił z karnego pierwszego gola.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Nordslaelland: Kamalowi Sulemanie w 19. i Madsowi Thychosenowi w 25. minucie.

Piłkarze gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Magnus Kofod.

Kibice Horsensu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Muamera Brajanaca. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Lirim Qamili. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującego gola. W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Jamesowi Gomezowi, zawodnikowi gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę jedenastka Horsensu wyszła w zmienionym składzie, za Ágústa Hlynssona, Alexandra Ludwiga weszli Jonas Søndberg, Malte Kiilerich.

Niedługo po przerwie drużyna Nordslaellandu trafiła do bramki rywala. W 46. minucie Ibrahim Sadiq dał prowadzenie swojej jedenastce. Asystę zaliczył Kamal Sulemana.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Horsensu przyniosły efekt bramkowy. W 69. minucie wynik ustalił Jonas Søndberg. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Muamer Brajanac.

W następstwie utraty gola trener Nordslaellandu postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Victora Jensena i na pole gry wprowadził napastnika Chukwuemekę Nnamaniego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie za Andreasa Schjelderupa wszedł Oliver Villadsen. Między 78. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy Nordslaellandu: Ibrahim Sadiq, Daniel Svensson, na ich miejsce weszli: Abu Francis, Ivan Mesík. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Hallura Hanssona, Louki Prip zajęli: Jonas Skjøtt, Casper Tengstedt.

Od 89. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Nordslaellandu i jedną drużynie przeciwnej. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Matej Delač
25′ Mads Døhr Thychosen
James Gomez45′
89′ Ulrik Yttergård Jenssen
Alexander Ludwig46′
Maxwell Woledzi
Soren Reese
 46′ 83′ Ibrahim Sadiq
Jacob Buus Jacobsen
89′ Daniel Svensson
Hallur Hansson78′
72′ Victor Christoffer Jensen
Ágúst Eðvald Hlynsson46′
 27′ Magnus Kofod Andersen
Nikolas Langberg Dyhr
Jacob Steen Christensen
Bjarke Halfdan Jacobsen89′
72′ Andreas Rædergård Schjelderup
Lirim Qamili34′
19′ Kamal Deen Sulemana
Louka Daniel Prip Andreasen  16′ (k.) 82′
Martin Vantruba
Aleksandar Stankovic
89′ 90′ Ivan Mesík
Malte Kiilerich Hansen46′
72′ Oliver Marc Rose-Villadsen
Peter Nymann Mikkelsen
Tochi Phil Chukwuani
Jonas Skjøtt Gemmer78′
83′ Abu Francis
Jonas Søndberg Thorsen46′  69′
72′ Chukwuemeka Paul Nnamani
Muamer Brajanac34′
Joachim Juhl Rothmann
Casper Tengstedt82′

Przewaga zespołu Nordslaellandu w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Nordslaellandu w pierwszej połowie, w drugiej również dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Zespół Nordslaellandu w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna gości wymieniła pięciu graczy.