FC Nordsjaelland - Aalborg BK 2-2 (1-1). Liga duńska - 18. kolejka Superligi

28 lutego na Right te Dream Park w Farum odbył się mecz 18. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Nordslaellandu i Aalborgu. Pojedynek zakończył się remisem 2-2.

I. Fossum 77'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 52 spotkania jedenastka Aalborgu wygrała 17 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 18 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy Nordslaellandu otworzyli wynik. W piątej minucie po rozpoczęciu na listę strzelców wpisał się Tochi Chukwuani.

Piłkarze Aalborgu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 22. minucie Tim Prica wyrównał wynik meczu. Bramka padła po podaniu Ivera Fossuma.

W 32. minucie kartkę dostał Jacob Rinne, zawodnik gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Aalborg: Jakobowi Ahlmannowi w 55. i Malthe Höjholtowi w 60. minucie. W 64. minucie za Malthe Höjholta wszedł Kasper Kusk.

A trener Nordslaellandu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ibrahima Sadiqa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Tochi Chukwuani. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić dającego prowadzenie gola. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Nordslaellandu doszło do zmiany. Daniel Svensson wszedł za Olivera Villadsena. W 67. minucie sędzia pokazał kartkę Maxwellowi Woledziemu z Nordslaellandu.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Nordslaellandu przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie dającą prowadzenie bramkę dla piłkarzy Nordslaellandu zdobył Maxwell Woledzi. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Jacob Christensen.

Po chwili trener Aalborgu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Tom van Weert, a murawę opuścił Tim Prica. W tej samej minucie w jedenastce Aalborgu doszło do zmiany. Lukas Klitten wszedł za Jakoba Ahlmanna. W 77. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Iver Fossum. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 82. minucie Andreas Schjelderup został zmieniony przez Olivera Antmana, co miało wzmocnić zespół Nordslaellandu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marcusa Serupa na Kristoffera Pallesena. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

Daniel Fredrik Granli
 67′ 67′ Maxwell Woledzi
Mathias Ross Jensen
 5′ 65′ Tochi Phil Chukwuani
Jakob Ahlmann55′ 75′
66′ Oliver Marc Rose-Villadsen
Frederik Børsting
Jacob Steen Christensen
Tim Prica  22′ 75′
82′ Andreas Rædergård Schjelderup
Lukas Sparre Klitten75′
66′ Daniel Svensson
Kristoffer Pallesen85′
82′ Oliver Antman
Magnus Christensen
Chukwuemeka Paul Nnamani
Robert Kakeeto
Joachim Juhl Rothmann
Kasper Kusk Vangsgaard64′
65′ Ibrahim Sadiq
Tom van Weert75′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Nordslaellandu, a zawodnikom gości pokazał trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Aalborgu w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.