FC Midtjylland - Randers FC 1-0 (1-0). Liga duńska - 10. kolejka Superligi

W starciu 10. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 26 września, jedenastka Midtjyllandu wygrała z Randersem 1-0 (1-0). Mecz na MCH Arena w Herning obejrzało 8 503 widzów.

10. kolejka Dania - Superliga
2021-09-26 14:00 | Stadion: MCH Arena | Widzów: 8503 | Arbiter: Jørgen Daugbjerg Burchardt
FC Midtjylland
Randers FC
1
0
E. Sviatchenko 17'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 43 spotkania drużyna Midtjyllandu wygrała 30 razy i zanotowała cztery porażki oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Midtjyllandu w 17. minucie spotkania, gdy Erik Sviatchenko zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Pione Sisto.

Między 26. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Randersu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Midtjyllandu.

Na drugą połowę drużyna Midtjyllandu wyszła w zmienionym składzie, za Erika Sviatchenka wszedł Daniel Hoegh. Także jedenastka Randersu wyszła w zmienionym składzie, za Mikkela Kallesøego wszedł Björn Kopplin. Trener Midtjyllandu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Awer Bul, a murawę opuścił Gustav Tang.

W tej samej minucie Pione Sisto został zmieniony przez Victora Stangego. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w jedenastce Randersu doszło do zmiany. Jakob Svarrer wszedł za Simona Tibblinga. Trener Randersu postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Frederika Lauenborga i na pole gry wprowadził napastnika Stephena Odeya, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Midtjylland: Júniorowi Brumadowi w 65. i Raphaelowi Onyedice w 82. minucie. Między 72. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Midtjyllandu: Charles, Júnior Brumado, na ich miejsce weszli: Oliver Sørensen, Marrony. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kehinde'a Oluwatosina, Simona Gravesa zajęli: Tobias Klysner, Simon Piesinger. W drugiej połowie nie padły gole.

Simon Graves Jensen82′
 17′ 46′ Erik Sviatchenko
Erik Marxen
Eric Joel Andersson
Oliver Bundgaard Kristensen
82′ Raphael Onyedika Nwadike
Frederik Lauenborg31′ 62′
Paulo Victor da Silva
Kehinde Oluwatosin26′ 74′
72′ Charles Rigon Matos
Lasse Berg Johnsen
61′ Gustav Tang Isaksen
Simon Hjalmar Friedel Tibbling45′ 62′
61′ Pione Sisto
Vito Hammershøy-Mistrati
65′ 81′ José Francisco dos Santos Júnior
Alhaji Kamara
Jared Thompson
Andreas Søndergaard
Dion Johan Cools
Björn Kopplin46′
46′ Daniel Hoegh
Simon Piesinger82′
61′ Awer Bul Mabil
Tobias Klysner Breuner74′
72′ Oliver Sørensen Jensen
Chukwuebuka Vincent Onovo
81′ Marrony da Silva Liberato Silveira
Jakob Svarrer Ankersen62′
61′ Victor Stange Lind
Stephen Pius Odey62′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.