FC Midtjylland - FC Kopenhaga 4-1 (1-0). Liga duńska - 26. kolejka Superligi

22 kwietnia na MCH Arena w Herning odbył się mecz 26. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Midtjyllandu i FC Kopenhaga. Starcie zakończyło się zwycięstwem Midtjyllandu 4-1. Na stadionie stawiło się 4 450 widzów.

26. kolejka Dania - Superliga
2021-04-22 20:15 | Stadion: MCH Arena | Widzów: 4450 | Arbiter: Jørgen Daugbjerg Burchardt
M. Bundu 71'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 65 spotkań zespół FC Kopenhaga wygrał 30 razy i zanotował 23 porażki oraz 12 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 22. minucie arbiter pokazał kartkę Jensowi-Lysowi Cajustemu, piłkarzowi gospodarzy.

Chwilę później trener FC Kopenhaga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 23. minucie na plac gry wszedł Mohammed Daramy, a murawę opuścił Rasmus Falk.

W tym czasie to zawodnicy Midtjyllandu otworzyli wynik. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Júnior Brumado. Asystę zanotował Evander.

Między 37. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom FC Kopenhaga i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Midtjyllandu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Midtjyllandu w 49. minucie spotkania, gdy Anders Laustrup strzelił drugiego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola ponownie pomógł Evander.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 56. minucie trzecią bramkę dla piłkarzy Midtjyllandu zdobył Pione Sisto. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Evandera.

W 58. minucie za Zecę wszedł Pep Biel. W tej samej minucie w drużynie FC Kopenhaga doszło do zmiany. Mustapha Bundu wszedł za Jonasa Oldera. A trener Midtjyllandu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Awera Bula. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Frank Ogochukwu. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kolejną bramkę.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. Bramkę na 3-1 w 71. minucie zdobył Mustapha Bundu. Asystę przy golu zanotował Victor Kristansen.

Między 72. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Midtjyllandu: Pione Sisto, Júnior Brumado, Evander, na ich miejsce weszli: Gustav Tang, Lasse Vibe, Mikael Anderson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Lukasa Leragera, Petera Svarrera zajęli: Viktor Gorridsen, Karlo Bartolec.

Niedługo później Lasse Vibe wywołał eksplozję radości wśród kibiców Midtjyllandu, zdobywając kolejną bramkę w 81. minucie pojedynku. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Daniel Hoegh z zespołu gospodarzy. Była to 90. minuta starcia.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-1.

Peter Svarrer Ankersen76′
90′ Daniel Hoegh
Mathias Jorgensen
Alexander Scholz
Victor Enok Nelsson
Paulo Victor da Silva
Victor Bernth Kristiansen
22′ Jens-Lys Michel Cajuste
Lukas Reiff Lerager76′
 49′ Anders Laustrup Dreyer
Jens Dalsgaard Stage
 56′ 72′ Pione Sisto
Rasmus Falk Jensen23′
38′ 64′ Frank Ogochukwu Onyeka
José Carlos Gonçalves Rodrigues58′
81′ Evander da Silva Ferreira
Jonas Older Wind37′ 58′
 25′ 72′ José Francisco dos Santos Júnior
Marios Oikonomou
81′ Mikael Neville Anderson
Pep Biel Mas Jaume58′
64′ Awer Bul Mabil
Mustapha Bundu58′  71′
72′ Gustav Tang Isaksen
Mohammed Daramy23′ 45′
72′  81′ Lasse Vibe
Viktor Gorridsen Fischer76′

Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom FC Kopenhaga przyznał dwie.

Drużyna Midtjyllandu w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka gości wymieniła pięciu graczy.