FC Midtjylland - AC Horsens 1-0 (0-0). Liga duńska - 16. kolejka Superligi

14 lutego na MCH Arena w Herning odbył się pojedynek 16. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Midtjyllandu i Horsensu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Midtjyllandu 1-0.

D. Cools 71'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 32 mecze zespół Midtjyllandu wygrał 22 razy i zanotował cztery porażki oraz sześć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Bjarke Jacobsenowi z Horsensu. Była to trzecia minuta starcia.

W 50. minucie arbiter przyznał kartkę Frankowi Ogochukwu z zespołu gospodarzy. Po chwili trener Horsensu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Muamer Brajanac, a murawę opuścił Jannik Pohl.

W 62. minucie za Gustava Tanga wszedł Jens-Lys Cajuste.

Jedyną bramkę meczu dla Midtjyllandu zdobył Dion Cools w 71. minucie. Asystę zanotował Pione Sisto.

Chwilę później trener Midtjyllandu postanowił wzmocnić linię napadu i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Lucę Pfeiffera. Na boisko wszedł Sory Kaba, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Między 77. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Horsensu: Nicolai Brock-Madsen, Jacob Buus, Peter Nymann, na ich miejsce weszli: Lirim Qamili, Casper Tengstedt, Jonas Søndberg. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Andersa Laustrupa, Franka Ogochukwu zajęli: Awer Bul, Nicolas Hautorp. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Lirim Qamili, piłkarz gości.

Matej Delač
 71′ Dion Johan Cools
Hallur Hansson
50′ 83′ Frank Ogochukwu Onyeka
Peter Nymann Mikkelsen88′
62′ Gustav Tang Isaksen
Jacob Buus Jacobsen87′
Pione Sisto
Louka Daniel Prip Andreasen
Evander da Silva Ferreira
Bjarke Halfdan Jacobsen3′
82′ Anders Laustrup Dreyer
Jannik Pohl60′
72′ Luca Pfeiffer
Ágúst Eðvald Hlynsson
82′ Awer Bul Mabil
Lirim Qamili77′ 90′
62′ Jens-Lys Michel Cajuste
Jonas Søndberg Thorsen88′
83′ Nicolas Martin Hautorp Madsen
Muamer Brajanac60′
72′ Sory Kaba
Casper Tengstedt87′

Drużyna Midtjyllandu była w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Midtjyllandu obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.