FC Midtjylland - Aarhus Gymnastikforening 0-1 (0-1). Liga duńska - 20. kolejka Superligi

W starciu 20. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 7 marca, jedenastka Midtjyllandu przegrała z Aarhusem 0-1 (0-1). Mecz odbył się na MCH Arena w Herning. Na boisku mogliśmy zobaczyć Kamila Grabarę występującego w Aarhusie.

P. Mortensen 9'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 50 spotkań drużyna Midtjyllandu wygrała 23 razy i zanotowała 19 porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Patrick Mortensen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Aarhusu, strzelając gola w dziewiątej minucie starcia. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył Gift Links.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Nicolai Søberg z Aarhusu. Była to 38. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Aarhusu.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Midtjylland: Sory'emu Kabie w 54. i Jensowi-Lysowi Cajustemu w 56. minucie. Chwilę później trener Aarhusu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Milan Jevtović, a murawę opuścił Gift Links.

W tej samej minucie Aílton został zmieniony przez Japheta Serego. Trener Midtjyllandu postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Jensa-Lysa Cajustego i na pole gry wprowadził napastnika Lasse Vibego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 66. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Midtjyllandu: Pione Sisto, Frank Ogochukwu, Anders Laustrup, na ich miejsce weszli: Awer Bul, Mikael Anderson, Luca Pfeiffer. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Brora Blumego, Jóna Þorsteinssona zajęli: Albert Erlykke, Alexander Munksgaard.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry sędzia przyznał kartkę Kevinowi Diksowi z jedenastki gości. W drugiej połowie nie padły bramki.

Jesper Juelsgaard
59′ Aílton Ferreira Silva
Casper Højer Nielsen
56′ 66′ Jens-Lys Michel Cajuste
Patrick Haakon Olsen
81′ Anders Laustrup Dreyer
Gift Links59′
66′ Pione Sisto
Jón Dagur Þorsteinsson83′
81′ Frank Ogochukwu Onyeka
Nicolai Søberg Poulsen38′
Evander da Silva Ferreira
Bror Emil Blume Jensen75′
54′ Sory Kaba
Patrick Mortensen  9′
Jesper Hansen
Karl William Eskelinen
Daniel Hoegh
Alex Gersbach
59′ Japhet Sery Larsen
Alexander Munksgaard Nielsen83′
81′ Mikael Neville Anderson
Albert Grønbæk Erlykke75′
66′ Awer Bul Mabil
Milan Jevtović59′
81′ Luca Pfeiffer
Benjamin Steenfeldt Hvidt
66′ Lasse Vibe
Alexander Ammitzbøll

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Zespół Midtjyllandu w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.