FC Midtjylland - Aalborg BK 0-0. Liga duńska - 10. kolejka Superligi

W pojedynku 10. kolejki duńskiej Superligi, który rozegrany został 28 listopada, drużyna Midtjyllandu zremisowała z Aalborgiem 0-0. Spotkanie odbyło się na MCH Arena w Herning.

10. kolejka Dania - Superliga
2020-11-28 16:00 | Stadion: MCH Arena | Widzów: 300 | Arbiter: Anders Poulsen
FC Midtjylland
Aalborg BK
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 60 meczów jedenastka Midtjyllandu wygrała 29 razy i zanotowała 23 porażki oraz osiem remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Między 23. a 42. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Aalborgu i jedną drużynie przeciwnej.

Na drugą połowę drużyna Aalborgu wyszła w zmienionym składzie, za Jakoba Ahlmanna wszedł Lukas Klitten. W 68. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Diona Coolsa z Midtjyllandu, a w 72. minucie Malthe Höjholta z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie Kasper Kusk został zastąpiony przez Toma van Weerta. Chwilę później trener Midtjyllandu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Awer Bul, a murawę opuścił Nicolas Hautorp. W 80. minucie Pione Sisto został zmieniony przez Bozhidara Boykova, co miało wzmocnić jedenastkę Midtjyllandu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Malthe Höjholta na Roberta Kakeeto.

Trener Aalborgu postanowił zagrać agresywniej. W pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku zmienił pomocnika Lucasa Andersena i na pole gry wprowadził napastnika Timothé Nkadę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Jacob Rinne
68′ Dion Johan Cools
Malthe Højholt72′ 86′
39′ 73′ Nicolas Martin Hautorp Madsen
Kristoffer Pallesen
Mikael Neville Anderson
Jakob Ahlmann Nielsen42′ 46′
80′ Pione Sisto
Lukas Sparre Klitten46′
73′ Awer Bul Mabil
Robert Kakeeto86′
80′ Bozhidar Kraev
Jeppe Pedersen
Gustav Tang Isaksen
Timothé Nkada90′
Lasse Vibe
Tom van Weert72′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Aalborgu przyznał trzy.

Jedenastka Midtjyllandu w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.