FC Kopenhaga - Silkeborg IF 0-0. Liga duńska - 2. kolejka Superligi

W starciu 2. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 25 lipca, zespół FC Kopenhaga zremisował z Silkeborgiem 0-0. Mecz na Parken w Kopenhadze obejrzało 11 702 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Kamila Grabarę występującego w FC Kopenhaga.

2. kolejka Dania - Superliga
2021-07-25 16:00 | Stadion: Parken | Widzów: 11702 | Arbiter: Peter Kjærsgaard-Andersen
FC Kopenhaga
Silkeborg IF
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 62 mecze jedenastka FC Kopenhaga wygrała 30 razy i zanotowała 12 porażek oraz 20 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Zecy z FC Kopenhaga. Była to 27. minuta spotkania.

W 55. minucie w jedenastce FC Kopenhaga doszło do zmiany. Rasmus Winther wszedł za Mohammeda Daramego. W tej samej minucie Zeca zastąpił Jensa Dalsgaarda.

W tej samej minucie w zespole FC Kopenhaga doszło do zmiany. Pep Biel wszedł za Williama Bøvinga. W 62. minucie arbiter przyznał kartkę Davitowi Khocholavie z jedenastki gospodarzy. Chwilę później trener Silkeborgu postanowił wzmocnić linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Andreasa Oggesena. Na boisko wszedł Pelle Mattsson, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Od 67 minuty boisko opuścili zawodnicy Silkeborgu: Alexander Lind, Anders Klynge, Mads Kaalund, na ich miejsce weszli: Wessam Abou, Sebastian Jørgensen, Nicklas Røjkjær. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Victora Kristiansena, Petera Svarrera zajęli: Pierre Bengtsson, Kevin Diks. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Lukas Lerager, piłkarz gospodarzy.

Nicolai Oppen Larsen
77′ Peter Svarrer Ankersen
Rasmus Carstensen
Marios Oikonomou
Tobias Frank Salquist Nielsen
62′ Davit Khocholava
André Jack Calisir
76′ Victor Bernth Kristiansen
Gustav Klitgård Dahl
72′ Lukas Reiff Lerager
Andreas Oggesen67′
Rasmus Falk Jensen
Mads Kaalund Larsen90′
27′ 55′ José Carlos Gonçalves Rodrigues
Mark Brink Christensen
55′ William Bøving Vick
Anders Ferslev Klynge67′
Kamil Wilczek
Alexander Lind Rasmussen67′
55′ Mohamed Daramy
Nicolai Vallys
Karl-Johan Anton Johnsson
Stan van Bladeren
76′ Pierre Bengtsson
Alexander Magnus Busch
77′ Kevin Diks Bakarbessy
Oliver Sonne
Valdemar Lund Jensen
Sebastian Vinther Jørgensen67′
55′ Pep Biel Mas Jaume
Pelle Elkjær Mattsson67′
55′ Jens Dalsgaard Stage
Nicklas Røjkjær90′
55′ Rasmus Winther Højlund
Wessam Abou Ali67′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników Silkeborgu żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Drużyna FC Kopenhaga w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.