FC Kopenhaga - Randers Football Club 1-3 (0-0). Liga - 5. kolejka

W starciu 5. kolejki 3Fu Superligaen, które rozegrane zostało 12 sierpnia, zespół FC Kopenhaga przegrał z Randers FC 1-3 (0-0). Mecz na Parken Stadium obejrzało 22 010 widzów.

W  starciu 5. kolejki  3Fu Superligaen, które rozegrane zostało 12 sierpnia, zespół FC Kopenhaga przegrał  z Randers FC  1-3 (0-0). Mecz na Parken Stadium obejrzało 22 010 widzów.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 28 meczów drużyna FC Kopenhaga wygrała 14 razy i zanotowała siedem porażek oraz siedem remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 25. minucie za Davita Khocholavę wszedł Valdemar Jensen.

W 30. minucie Mohammed Daramy został zmieniony przez Karla-Johana Johnssona, co miało wzmocnić zespół FC Kopenhaga. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Filipa Bundgaarda na Stephena Odeya w 45. minucie. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Marvin Egho z drużyny Randers FC. Była to 44. minuta meczu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 47. minucie kartkę otrzymał Lasse Johnsen z Randers FC.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W tej samej minucie bramkę zdobył Valdemar Jensen. Przy strzeleniu gola pomógł Pep Biel.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FC Kopenhaga: Victorowi Kristansenowi w 50. i Viktorowi Claessonowi w 55. minucie.

Marvin Egho wywołał eksplozję radości wśród kibiców Randers FC, zdobywając bramkę w 58. minucie spotkania.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Randers FC przyniosły efekt bramkowy. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem na listę strzelców wpisał się Frederik Lauenborg. Asystę zaliczył Adam Andersson.

W 66. minucie kartkę dostał Frederik Lauenborg, piłkarz Randers FC. W tej samej minucie w jedenastce Randers FC doszło do zmiany. Alhaji Kamara wszedł za Marvina Egha.

Drużyna FC Kopenhaga ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Randers FC, strzelając kolejnego gola. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 1-3 podwyższył Hugo Andersson. Asystę przy bramce ponownie zaliczył Adam Andersson.

Między 74. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze FC Kopenhaga: Lukas Lerager, Viktor Claesson, Karl-Johan Johnsson, na ich miejsce weszli: Zeca, Khouma Babacar, Akinkunmi Amoo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Tosina Kehinde'a, Jakoba Ankersena, Frederika Lauenborga zajęli: Tobias Klysner, Edgar Babayan, Mikkel Pedersen. W 90. minucie sędzia ukarał kartką Patrika Carlgrena, zawodnika Randers FC. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-3.

Przewaga drużyny FC Kopenhaga w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Drużyna Randers FC zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Piłkarze FC Kopenhaga obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.