FC Kopenhaga - Randers FC 1-2 (0-1). Liga duńska - 9. kolejka Superligi

W spotkaniu 9. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 23 listopada, zespół FC Kopenhaga przegrał z Randersem 1-2 (0-1). Mecz na Parken w Kopenhadze obejrzało 250 widzów.

9. kolejka Dania - Superliga
2020-11-23 19:00 | Stadion: Parken | Widzów: 250 | Arbiter: Jørgen Daugbjerg Burchardt
A. Kamara 70'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 38 starć jedenastka FC Kopenhaga wygrała 24 razy i zanotowała sześć porażek oraz osiem remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom FC Kopenhaga: Victorowi Nelssonowi w 26. i Mikkelowi Kaufmannowi w 39. minucie.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Randersu w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Marvin Egho.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Randersu.

Zawodnicy FC Kopenhaga odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 54. minucie gola wyrównującego strzelił Mikkel Kaufmann. Asystę zanotował Kamil Wilczek.

W 58. minucie Pierre Bengtsson został zmieniony przez Mohammeda Daramego. W 66. minucie sędzia przyznał kartkę Markowi Stamenicowi z FC Kopenhaga.

Niedługo później Alhaji Kamara wywołał eksplozję radości wśród kibiców Randersu, zdobywając kolejną bramkę w 70. minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki pomagał Andre Romer.

W 71. minucie Frederik Lauenborg został zmieniony przez Vita Hammershøja-Mistratiego, a za Marvina Egho wszedł na boisko Bassala Sambou, co miało wzmocnić drużynę Randersu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marka Stamenica na Pepa Biela. Na kwadrans przed zakończeniem starcia arbiter ukarał kartką Vita Hammershøja-Mistratiego, piłkarza Randersu. Trener Randersu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Tobiasa Klysnera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Tosin Kehinde.

W 77. minucie Mathias Greve został zmieniony przez Jespera Alkærsiga, a za Alhajego Kamarę wszedł na boisko Mathias Aaris, co miało wzmocnić drużynę Randersu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mikkela Kaufmanna na Roberta Mudražiję. W 90. minucie kartkę obejrzał Mikkel Kallesøe z zespołu gości. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Patrik Carlgren
26′ Victor Enok Nelsson
Mathias Greve77′
58′ Pierre Bengtsson
Andre Romer
66′ 71′ Marko Stamenic
Tosin Kehinde77′
Jonas Older Wind
Frederik Lauenborg71′
 54′ 39′ 86′ Mikkel Kaufmann Sørensen
Filip Bundgaard
71′ Pep Biel Mas Jaume
Vito Hammershøj-Mistrati71′ 75′
58′ Mohammed Daramy
Tobias Klysner77′
86′ Robert Mudražija
Bassala Sambou77′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Randersu w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.