FC Kopenhaga - FC Nordsjaelland 2-2 (1-1). Liga duńska - 25. kolejka Superligi

18 kwietnia na Parken w Kopenhadze odbył się mecz 25. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami FC Kopenhaga i Nordslaellandu. Starcie zakończyło się remisem 2-2.

S. Adingra 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 57 pojedynków zespół FC Kopenhaga wygrał 34 razy i zanotował 10 porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze FC Kopenhaga nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Lukas Lerager.

W 18. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Nicolai Boilesen osłabiając tym samym zespół gospodarzy. W 20. minucie Kamil Wilczek został zastąpiony przez Mathiasa Jorgensena. W 24. minucie żółtą kartką został ukarany Lukas Lerager, zawodnik FC Kopenhaga.

Piłkarze Nordslaellandu nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 45. minucie gola wyrównującego strzelił Kamal Sulemana. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Oliver Rose-Villadsen.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Na drugą połowę zespół FC Kopenhaga wyszedł w zmienionym składzie, za Viktora Gorridsena wszedł Rasmus Falk. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Nordslaelland: Magnusowi Kofodowi w 50. i Madsowi Thychosenowi w 58. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Kopenhaga w 60. minucie spotkania, gdy Peter Svarrer zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Jonas Older.

Po chwili trener FC Kopenhaga postanowił bronić wyniku. W 64. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Mohammeda Daramego wszedł Karlo Bartolec, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna FC Kopenhaga nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz. W następstwie utraty gola trener Nordslaellandu postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił obrońcę Ivana Mesíka i na pole gry wprowadził napastnika Simona Adingrę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 74. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Petera Svarrera z FC Kopenhaga, a w 77. minucie Kamala Sulemanę z drużyny przeciwnej.

Drużyna gości wyrównała wynik meczu. W 90. minucie Simon Adingra wyrównał wynik meczu. Przy strzeleniu gola pomagał Oliver Antman.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2.

Peter Vindahl Jensen
 60′ 74′ Peter Svarrer Ankersen
Mads Døhr Thychosen58′
Victor Enok Nelsson
Ivan Mesík68′
18′ Nicolai Moeller Boilesen
Ulrik Yttergård Jenssen
Victor Bernth Kristansen
Jacob Steen Christensen
 10′ 24′ Lukas Reiff Lerager
Oliver Marc Rose-Villadsen
46′ Viktor Gorridsen Fischer
Magnus Kofod Andersen50′
64′ Mohammed Daramy
Daniel Svensson81′
Jens Dalsgaard Stage
Victor Christoffer Jensen80′
84′ Jonas Older Wind
Kamal Deen Sulemana  45′ 77′
20′ Kamil Wilczek
Andreas Rædergård Schjelderup88′
Karl-Johan Anton Johnsson
Martin Vantruba
64′ Karlo Bartolec
Adamo Nagalo
20′ Mathias Jorgensen
Oliver Antman80′
Pep Biel Mas Jaume
Tochi Phil Chukwuani
46′ Rasmus Falk Jensen
Simon Adingra68′  90′
Mustapha Bundu
Chukwuemeka Paul Nnamani88′
84′ Mikkel Kaufmann Sørensen
Ibrahim Sadiq81′

Przewaga drużyny Nordslaellandu w posiadaniu piłki była ogromna (72 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy.