FC Kopenhaga - FC Midtjylland 0-1 (0-0). Liga duńska - 9. kolejka Superligi

W starciu 9. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 19 września, drużyna FC Kopenhaga przegrała z Midtjyllandem 0-1 (0-0). Mecz na Parken w Kopenhadze obejrzało 34 378 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Kamila Grabarę występującego w FC Kopenhaga.

Júnior Brumado 47'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 67 pojedynków drużyna FC Kopenhaga wygrała 31 razy i zanotowała 24 porażki oraz 12 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Nicolai Boilesen z FC Kopenhaga. Była to 13. minuta pojedynku.

W 27. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Evander osłabiając tym samym drużynę gości. W 33. minucie Pione Sisto został zastąpiony przez Charles'a. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na początku drugiej połowy jedynego gola meczu strzelił Júnior Brumado dla zespołu Midtjyllandu. Bramka padła w tej samej minucie. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom FC Kopenhaga: Jensowi Dalsgaardowi w 61. i Davitowi Khocholavie w 84. minucie.

Chwilę później trener FC Kopenhaga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 88. minucie na plac gry wszedł Rasmus Winther, a murawę opuścił Davit Khocholava. W doliczonej czwartej minucie spotkania żółtą kartkę dostał Elias Ólafsson, zawodnik Midtjyllandu.

Henrik Dalsgaard
84′ 88′ Davit Khocholava
José Carlos Ferreira Júnior
13′ Nicolai Moeller Boilesen
Erik Sviatchenko
Victor Bernth Kristiansen
Eric Joel Andersson88′
68′ Lukas Reiff Lerager
Raphael Onyedika Nwadike
José Carlos Gonçalves Rodrigues
Paulo Victor da Silva
Pep Biel Mas Jaume
Evander da Silva Ferreira27′
61′ 68′ Jens Dalsgaard Stage
Gustav Tang Isaksen81′
Jonas Older Wind
Pione Sisto33′
55′ William Bøving Vick
José Francisco dos Santos Júnior  47′ 89′
Karl-Johan Anton Johnsson
Jared Thompson
Lunan Ruben Gabrielsen
Dion Johan Cools88′
68′ Peter Svarrer Ankersen
Daniel Hoegh
Andri Fannar Baldursson
Nikolas Langberg Dyhr
68′ Ísak Bergmann Jóhannesson
Charles Rigon Matos33′
55′ Kamil Wilczek
Mads Kristian Hansen89′
88′ Rasmus Winther Højlund
Victor Stange Lind81′

Przewaga drużyny FC Kopenhaga w posiadaniu piłki była ogromna (71 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną piłkarzom gości, natomiast zawodnikom FC Kopenhaga przyznał trzy żółte.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy.