FC Kopenhaga - Brondbyernes Idraetsforening 4-1 (3-1). Liga - 4. kolejka

W meczu 4. kolejki 3Fu Superligaen, który rozegrany został 7 sierpnia, zespół FC Kopenhaga zwyciężył z Brondby IF 4-1 (3-1). Mecz na Parken Stadium obejrzało 32 630 widzów.

W  meczu 4. kolejki  3Fu Superligaen, który rozegrany został 7 sierpnia, zespół FC Kopenhaga zwyciężył  z Brondby IF  4-1 (3-1). Mecz na Parken Stadium obejrzało 32 630 widzów.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 38 razy. Jedenastka FC Kopenhaga wygrała aż 18 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko 10.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze FC Kopenhaga otworzyli wynik. W 13. minucie bramkę zdobył Rasmus Jensen.

Drużyna FC Kopenhaga krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko sześć minut, ponieważ jedenastka Brondby IF doprowadziła do remisu. Gola strzelił Christian Cappis. Asystę zanotował Marko Divković.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Kopenhaga w 33. minucie spotkania, gdy Pep Biel strzelił drugiego gola. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Lukasowi Leragerowi i Kevinowi Tshiembemu.

Pep Biel wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Kopenhaga, zdobywając kolejną bramkę w 45. minucie pojedynku.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 64. minucie Pep Biel hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 4-1.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Brondby IF doszło do zmiany. Mathias Kvistgaarden wszedł za Simona Hedlunda. W 68. minucie za Mohammeda Daramego wszedł Zeca. Między 73. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Brondby IF: Anis Ben Slimane, Marko Divković, Sebastian Sebulonsen, Blas Riveros, na ich miejsce weszli: Peter Bjur, Mathias Greve, Sigurd Rosted, Frederik Alves. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kevina Diksa, Rasmusa Jensena, Hákona Haraldssona zajęli: Peter Ankersen, Isak Johannesson, William Boving.

Między 76. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Brondby IF i jedną drużynie przeciwnej. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-1.

Drużyna FC Kopenhaga zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 14 celnych strzałów.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom FC Kopenhaga, natomiast zawodnikom Brondby IF pokazał trzy.

Drużyna FC Kopenhaga w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Brondby IF w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.