FC Kopenhaga - Aalborg Boldspilklub 3-0 (2-0). Liga - 32. kolejka

22 maja na Parken Stadium odbył się pojedynek 32. kolejki 3Fu Superligaen pomiędzy drużynami FC Kopenhaga i Aalborg BK. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Kopenhaga 3-0. Na stadionie stawiło się 35 463 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Kamila Grabarę występującego w FC Kopenhaga.

22 maja  na Parken Stadium odbył się pojedynek  32. kolejki  3Fu Superligaen pomiędzy drużynami FC Kopenhaga  i Aalborg BK. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Kopenhaga 3-0. Na stadionie stawiło się 35 463 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Kamila Grabarę występującego w FC Kopenhaga.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 29 spotkań zespół FC Kopenhaga wygrał 16 razy i zanotował osiem porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Kopenhaga w ósmej minucie spotkania, gdy Hákon Haraldsson strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zanotował Viktor Claesson.

Jedenastka Aalborg BK ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna FC Kopenhaga, strzelając kolejnego gola. W czwartej minucie doliczonego czasu gry wynik na 2-0 podwyższył Lukas Lerager. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Peter Ankersen.

W 45. minucie Milan Makarić zastąpił Loukę Pripa.

Isak Johannesson wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Kopenhaga, zdobywając kolejną bramkę w 53. minucie spotkania. Między 56. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy FC Kopenhaga: Rasmus Jensen, Pep Biel, Hákon Haraldsson, Elias Jelert, Viktor Claesson, na ich miejsce weszli: Paul Mukairu, William Boving, Orri Oskarsson, Valdemar Jensen, Roony Bardghji. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Pedro Ferreiry, Kaspra Kuska, Olivera Rossa, Kaspra Hogha zajęli: Casper Hansen, Vladimir Prijović, Anosike Ementa, Oscar Meedom.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Aalborg BK: Oliverowi Rossowi w 66. i Andersowi Hagelskjaerowi w 71. minucie. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Jedenastka FC Kopenhaga była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter nie ukarał piłkarzy FC Kopenhaga żadną kartką, natomiast zawodnikom Aalborg BK przyznał dwie żółte.