Brondbyernes Idraetsforening - Silkeborg Idraetsforening 2-1 (1-0). Liga - 32. kolejka

22 maja na Brondby Stadium w Brøndbyvester odbył się mecz 32. kolejki 3Fu Superligaen pomiędzy drużynami Brondby IF i Silkeborg IF. Starcie zakończyło się zwycięstwem Brondby IF 2-1. Na stadionie zasiadło 21 285 widzów.

22 maja  na Brondby Stadium w Brøndbyvester odbył się mecz  32. kolejki  3Fu Superligaen pomiędzy drużynami Brondby IF  i Silkeborg IF. Starcie zakończyło się zwycięstwem Brondby IF 2-1. Na stadionie zasiadło 21 285 widzów.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Drużyna Brondby IF wygrała aż 12 razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Asystę zanotował Simon Hedlund.

W tym czasie to zawodnicy Brondby IF otworzyli wynik. W 17. minucie bramkę zdobył Mathias Kvistgaarden.

W 45. minucie Stefán Thórdarson zastąpił Rasmusa Carstensena. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy Silkeborg IF : Sebastian Jörgensen, Mads Kaalund, a na ich miejsce weszli Stefán Thórdarson, Stefán Thórdarson. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Brondby IF.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu sędzia pokazał kartkę Joelowi Feliksowi, piłkarzowi Silkeborg IF. W 60. minucie Mathias Greve został zmieniony przez Joe Bella, co miało wzmocnić jedenastkę Brondby IF. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marka Brinka na Pelle Mattssona.

Zespół Silkeborg IF ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Brondby IF, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 2-0 zdobył po raz drugi w 64. minucie Mathias Kvistgaarden.

W 73. minucie Mathias Kvistgaarden został zmieniony przez Marka Divkovicia, a za Simona Hedlunda wszedł na boisko Sigurd Rosted, co miało wzmocnić jedenastkę Brondby IF. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andersa Klyngego na Andreasa Oggesena.

Tobias Salquist wywołał eksplozję radości wśród kibiców Silkeborg IF, strzelając gola w 90. minucie pojedynku. Zespołowi Silkeborg IF zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Brondby IF.

Przewaga jedenastki Silkeborg IF w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Arbiter nie ukarał zawodników Brondby IF żadną kartką, natomiast piłkarzom Silkeborg IF przyznał jedną żółtą.

Drużyna Brondby IF w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Silkeborg IF wymienił pięciu zawodników.