Brondbyernes Idraetsforening - Odense Boldklub 2-0 (2-0). Liga - 5. kolejka

14 sierpnia na Brondby Stadium w Brøndbyvester odbył się pojedynek 5. kolejki 3Fu Superligaen pomiędzy drużynami Brondby IF i Odense BK. Mecz zakończył się zwycięstwem Brondby IF 2-0. Na stadionie stawiło się 17 946 widzów.

14 sierpnia  na Brondby Stadium w Brøndbyvester odbył się pojedynek  5. kolejki  3Fu Superligaen pomiędzy drużynami Brondby IF  i Odense BK. Mecz zakończył się zwycięstwem Brondby IF 2-0. Na stadionie stawiło się 17 946 widzów.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 25 razy. Zespół Brondby IF wygrał aż 14 razy, zremisował siedem, a przegrał tylko cztery.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 12. minucie kartkę otrzymał Björn Paulsen z Odense BK.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Brondby IF w 13. minucie spotkania, gdy Josip Radošević zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę.

Jedenastka Odense BK ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Brondby IF, strzelając kolejnego gola. Po pół godzinie gry wynik na 2-0 podwyższył Oscar Schwartau. Asystę zaliczył Marko Divković.

W 43. minucie sędzia ukarał kartką Joela Kinga, zawodnika Odense BK. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Odense BK wyszła w zmienionym składzie, za Charlego Hornemana, Issama Jebalego weszli Max Fenger, Gustav Madsen. Między 61. a 69. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Brondby IF i jedną drużynie przeciwnej.

W 69. minucie za Mathiasa Kvistgaardena wszedł Yousef Salech. Między 70. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Brondby IF: Daniel Wass, Frederik Alves, Marko Divković, Oscar Schwartau, na ich miejsce weszli: Kevin Tshiembe, Sebastian Sebulonsen, Anis Ben Slimane, Peter Bjur. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Joela Kinga, Arona Thrándarsona, Bashkima Kadriego zajęli: Aske Adelgaard, Jakob Breum, Agon Mucolli. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Nicholasowi Mickelsonowi, piłkarzowi Odense BK.

W drugiej połowie nie padły bramki.

Jedenastka Brondby IF była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Brondby IF, a piłkarzom Odense BK przyznał cztery.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.