Broendby IF - Lyngby Boldklub 4-1 (1-0). Liga duńska - 10. kolejka Superligi

30 listopada na Brøndby Stadion w Brøndby odbył się mecz 10. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Broendby i Lyngby. Starcie zakończyło się zwycięstwem Broendby 4-1. Na stadionie zasiadło 300 widzów.

10. kolejka Dania - Superliga
2020-11-30 19:00 | Stadion: Brøndby Stadion | Widzów: 300 | Arbiter: Mads-Kristoffer Kristoffersen
M. Warming 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 46 razy. Drużyna Broendby wygrała aż 26 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko 12.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Broendby nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W drugiej minucie na listę strzelców wpisał się Jesper Grænge. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 43. minucie Andrija Pavlović zastąpił Simona Hedlunda. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Broendby.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Broendby, strzelając kolejnego gola. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania wynik na 2-0 podwyższył Mikael Uhre. Sytuację bramkową stworzył Simon Hedlund.

Niedługo później Sigurd Rosted wywołał eksplozję radości wśród kibiców Broendby, zdobywając kolejną bramkę w 55. minucie spotkania. Przy strzeleniu gola pomógł Mikael Uhre.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Lyngby: Nicolaiemu Kornumowi w 58. i Mathiasowi Hebowi w 61. minucie. W tej samej minucie w zespole Lyngby doszło do zmiany. Rasmus Thellufsen wszedł za Mathiasa Heba. Trener Lyngby wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Magnusa Warminga. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Christian Jakobsen. Posunięcie trenera było słuszne. Magnusa Warminga zdobył pierwszą bramkę w 90. minucie spotkania.

W 66. minucie w zespole Broendby doszło do zmiany. Lasse Vigen wszedł za Mikaela Uhrego. W tej samej minucie trener Broendby postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Anis Slimane, a murawę opuścił Josip Radošević. Na 11 minut przed zakończeniem meczu w drużynie Lyngby doszło do zmiany. Frederik Winther wszedł za Victora Torpa.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W tej samej minucie Jesper Grænge ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 4-0.

W 80. minucie Lasse Nielsen został zmieniony przez André Rila, a za Jensa Gammelbego wszedł na boisko Lucas Ørneborg, co miało wzmocnić jedenastkę Lyngby. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mortena Wetchego na Tobiasa Børkeeieta oraz Sigurda Rosteda na Hjörtura Hermannssona. W 84. minucie kartkę otrzymał Lasse Fosgaard z Lyngby.

Drużyna Lyngby nie dała rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W 90. minucie gola pocieszenia strzelił Magnus Warming. Bramka padła po podaniu Rasmusa Thellufsena.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-1.

Thomas Korsgaard Mikkelsen
 55′ 81′ Sigurd Rosted
Brian Tømming Hämäläinen
 2′, 79′ Jesper Grænge Lindstrøm
Mathias Hebo Rasmussen61′ 61′
Peter Bjur
Jens Martin Gammelby86′
81′ Morten Wetche Frendrup
Lasse Emil Nielsen80′
66′ Josip Radošević
Marcel Ibsen Rømer
43′ Andrija Pavlović
Victor Torp Overgaard79′
 46′ 66′ Mikael Uhre
Christian Jakobsen61′
Mads Hermansen
Frederik August Albrecht Schram
81′ Hjörtur Hermannsson
Kevin N'goyi Tshiembe
Joël Zakarias Kabongo
Frederik Franck Winther79′
81′ Tobias Borchgrevink Børkeeiet
André Riel80′
66′ Anis Ben Slimane
Lucas Ørneborg86′
66′ Lasse Vigen Christensen
Rasmus Thellufsen Pedersen61′
43′ Simon Fredrik Hedlund
Magnus Warming61′  90′

Arbiter nie ukarał zawodników Broendby żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.