Broendby IF - FC Nordsjaelland 2-0 (1-0). Liga duńska - 32. kolejka Superligi

24 maja na Brøndby Stadion w Brøndby odbył się mecz 32. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Broendby i Nordslaellandu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Broendby 2-0. Na stadionie stawiło się 9 669 widzów.

32. kolejka Dania - Superliga
2021-05-24 17:00 | Stadion: Brøndby Stadion | Widzów: 9669 | Arbiter: Jakob Kehlet
Broendby IF
FC Nordsjaelland
2
0
L. Vigen 45'
A. Ben Slimane 51'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 58 spotkań drużyna Broendby wygrała 36 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 13 remisów.

Od pierwszych minut zespół Broendby zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Nordslaellandu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Wysiłki podejmowane przez drużynę Broendby w końcu przyniosły efekt bramkowy. W ostatniej minucie pierwszej połowy bramkę zdobył Lasse Vigen. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Simon Hedlund.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Broendby.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Broendby w 51. minucie spotkania, gdy Anis Slimane strzelił drugiego gola. W zdobyciu bramki pomógł Kevin Mensah.

Trener Nordslaellandu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Abu Francis, a murawę opuścił Tochi Chukwuani. W tej samej minucie w drużynie Nordslaellandu doszło do zmiany. Adamo Nagalo wszedł za Ulrika Yttergårda. A trener Broendby wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Rezana Corlu. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Anis Slimane.

W 69. minucie Mikael Uhre został zastąpiony przez Andryję Pavlovicia. W 77. minucie kartkę dostał Rezan Corlu z Broendby. Od 79 minuty boisko opuścili piłkarze Broendby: Simon Hedlund, Lasse Vigen, Hjörtur Hermannsson, na ich miejsce weszli: Lars Fallenius, Tobias Børkeeiet, Sigurd Rosted. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Magnusa Kofoda, Kamala Sulemany, Martina Søndera zajęli: Ibrahim Sadiq, Simon Adingra, Daniel Svensson.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Peter Vindahl Jensen
90′ Hjörtur Hermannsson
Magnus Kofod Andersen80′
 45′ 79′ Lasse Vigen Christensen
Martin Sønder Frese83′
 51′ 69′ Anis Ben Slimane
Tochi Phil Chukwuani65′
69′ Mikael Uhre
Victor Christoffer Jensen
79′ Simon Fredrik Hedlund
Kamal Deen Sulemana80′
Mads Hermansen
Martin Vantruba
Michael Lumb
Adamo Nagalo65′
90′ Sigurd Rosted
Daniel Svensson83′
79′ Tobias Borchgrevink Børkeeiet
Oliver Antman
69′ 77′ Rezan Corlu
Abu Francis65′
79′ Lars Erik Oskar Fallenius
Simon Adingra80′
69′ Andrija Pavlović
Ibrahim Sadiq80′

Sędzia nie ukarał zawodników Nordslaellandu żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.