Broendby IF - FC Midtjylland 3-1 (1-1). Liga duńska - 29. kolejka Superligi

W spotkaniu 29. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 9 maja, drużyna Broendby wygrała z Midtjyllandem 3-1 (1-1). Mecz na Brøndby Stadion w Brøndby obejrzało 8 158 widzów.

29. kolejka Dania - Superliga
2021-05-09 18:00 | Stadion: Brøndby Stadion | Widzów: 8158 | Arbiter: Peter Kjærsgaard-Andersen
A. Scholz 32'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 67 pojedynków drużyna Broendby wygrała 24 razy i zanotowała 23 porażki oraz 20 remisów.

Już w pierwszych minutach drużyna Broendby próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Midtjyllandu w 32. minucie spotkania, gdy Alexander Scholz zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Zawodnicy gospodarzy nie poddali się i także strzelili jednego gola jeszcze w pierwszej połowie. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Mikael Uhre. To już siedemnaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 40. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Paulinho osłabiając tym samym zespół gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę drużyna Midtjyllandu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Andersa Laustrupa, Pione'a Sisto weszli Dion Cools, Daniel Hoegh. Jedyną żółtą kartkę w meczu obejrzał Josip Radošević z zespołu gospodarzy. Była to 57. minuta spotkania.

Trener Broendby postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Andrija Pavlović, a murawę opuścił Andreas Bruus. Andrija Pavlović nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jedną bramkę. Był to już jego czwarty gol w tegorocznych rozgrywkach. W 67. minucie za Josipa Radoševicia wszedł Anis Slimane.

Trzeba było trochę poczekać, aby Simon Hedlund wywołał eksplozję radości wśród kibiców Broendby, zdobywając kolejną bramkę w 70. minucie pojedynku. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Jesper Grænge.

Kibice Midtjyllandu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Awera Bula. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 18 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Alexander Scholz. Na kwadrans przed zakończeniem meczu w drużynie Midtjyllandu doszło do zmiany. Mikael Anderson wszedł za Franka Ogochukwu.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Broendby, strzelając kolejnego gola. W 83. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Andrija Pavlović. Przy strzeleniu gola asystował Anis Slimane.

W 84. minucie Jesper Grænge został zmieniony przez Lasse Vigena, co miało wzmocnić zespół Broendby. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jensa-Lysa Cajustego na Gustava Tanga. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

Alexander Scholz  32′ (k.) 75′
60′ Andreas Bruus
Paulo Victor da Silva40′
Morten Wetche Frendrup
Jens-Lys Michel Cajuste86′
Kevin Niclas Mensah
Frank Ogochukwu Onyeka76′
57′ 67′ Josip Radošević
Evander da Silva Ferreira
84′ Jesper Grænge Lindstrøm
Anders Laustrup Dreyer46′
 37′ Mikael Uhre
Sory Kaba
 70′ Simon Fredrik Hedlund
Daniel Hoegh46′
67′ Anis Ben Slimane
Mikael Neville Anderson76′
Rezan Corlu
Awer Bul Mabil75′
84′ Lasse Vigen Christensen
Gustav Tang Isaksen86′
60′  83′ Andrija Pavlović
Luca Pfeiffer

Drużyna Broendby była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Midtjyllandu w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.