Broendby IF - FC Kopenhaga 2-1 (0-0). Liga duńska - 20. kolejka Superligi

W pojedynku 20. kolejki duńskiej Superligi, który rozegrany został 7 marca, zespół Broendby wygrał z FC Kopenhaga 2-1 (0-0). Starcie odbyło się na Brøndby Stadion w Brøndby.

J. Stage 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 88 razy. Drużyna FC Kopenhaga wygrała aż 43 razy, zremisowała 20, a przegrała tylko 25.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 59. minucie Mikael Uhre został zmieniony przez Anisa Slimane'a. W tej samej minucie trener Broendby postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Lasse Vigen, a murawę opuścił Morten Wetche. Lasse Vigen spełnił oczekiwania trenera strzelając jedną bramkę. Był to jego drugi gol w tegorocznych rozgrywkach.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w drużynie FC Kopenhaga doszło do zmiany. Mustapha Bundu wszedł za Viktora Gorridsena.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Broendby w 70. minucie spotkania, gdy Lasse Vigen zdobył pierwszą bramkę. W 76. minucie w drużynie FC Kopenhaga doszło do zmiany. Jens Dalsgaard wszedł za Lukasa Leragera.

Trener FC Kopenhaga wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kamila Wilczka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie aż pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Mohammed Daramy. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kontaktową bramkę. Między 81. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FC Kopenhaga i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Broendby w 90. minucie spotkania, gdy Andreas Maxso strzelił z karnego drugiego gola.

Mimo że zespół FC Kopenhaga nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 94 ataki oddał tylko sześć celnych strzałów, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W doliczonej trzeciej minucie spotkania wynik ustalił Jens Dalsgaard.

Dwie minuty później kartkę dostał Mustapha Bundu, piłkarz gości. Drużynie FC Kopenhaga zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Broendby.

Mathias Jorgensen83′
 90′ (k.) Andreas Maxso
Victor Enok Nelsson
Jesper Grænge Lindstrøm
Victor Bernth Kristansen
90′ Kevin Niclas Mensah
Lukas Reiff Lerager76′
Peter Bjur
Rasmus Falk Jensen
59′ Morten Wetche Frendrup
José Carlos Gonçalves Rodrigues
Josip Radošević
Mohammed Daramy76′
59′ Mikael Uhre
Jonas Older Wind
80′ Simon Fredrik Hedlund
Viktor Gorridsen Fischer60′
Mads Hermansen
Sten Michael Grytebust
90′ Andreas Bruus
Andreas Bjelland
90′ Sigurd Rosted
Bryan Josué Oviedo Jiménez
80′ Tobias Borchgrevink Børkeeiet
Pep Biel Mas Jaume
Lars Erik Oskar Fallenius
Jens Dalsgaard Stage76′  90′ 89′
59′ Anis Ben Slimane
Mustapha Bundu60′ 90′
59′  70′ Lasse Vigen Christensen
Kamil Wilczek76′

Zespół Broendby zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Zawodnicy Broendby obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna FC Kopenhaga w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.