Broendby IF - Aalborg BK 2-1 (0-1). Liga duńska - 10. kolejka Superligi

W pojedynku 10. kolejki duńskiej Superligi, który rozegrany został 26 września, drużyna Broendby wygrała z Aalborgiem 2-1 (0-1). Mecz na Brøndby Stadion w Brøndby obejrzało 18 154 widzów.

10. kolejka Dania - Superliga
2021-09-26 18:00 | Stadion: Brøndby Stadion | Widzów: 18154 | Arbiter: Sandi Putros
Broendby IF
Aalborg BK
2
1
M. Uhre 49',76'
L. Prip 27'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 85 meczów drużyna Broendby wygrała 32 razy i zanotowała 28 porażek oraz 25 remisów.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W 10. minucie Milan Makarić został zmieniony przez Tima Pricę.

Nagle to piłkarze Aalborgu otworzyli wynik. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Louka Prip. Przy zdobyciu bramki pomagał Frederik Børsting.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Aalborgu.

Na drugą połowę jedenastka Broendby wyszła w zmienionym składzie, za Mortena Wetchego wszedł Mathias Greve.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 49. minucie gola wyrównującego strzelił Mikael Uhre. Sytuację bramkową stworzył Anis Ben Slimane.

W 54. minucie arbiter pokazał kartkę Pedro Ferreirze, piłkarzowi Aalborgu. Na murawie, jak to często zdarzało się Aalborgowi w tym sezonie, pojawił się Anders Hagelskjær, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 59. minucie Daniela Granlego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W tej samej minucie w drużynie Aalborgu doszło do zmiany. Aleksandar Trajkovski wszedł za Loukę Pripa.

Niedługo później trener Broendby postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Christian Jaeger, a murawę opuścił Anis Ben Slimane. Na kwadrans przed zakończeniem starcia kartkę dostał Mathias Ross z jedenastki gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Broendby w 76. minucie spotkania, gdy Mikael Uhre zdobył drugą bramkę. Bramka padła po podaniu Sigurda Rosteda.

W 90. minucie arbiter przyznał kartkę Kristofferowi Pallesenowi z Aalborgu. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Daniel Fredrik Granli59′
72′ Anis Ben Slimane
Frederik Børsting81′
Andreas Bruus
Rasmus Thelander
Kevin Niclas Mensah
Malthe Højholt
46′ Morten Wetche Frendrup
Iver Tobias Rørvik Fossum
Josip Radošević
Pedro Ferreira54′
81′ Simon Fredrik Hedlund
Louka Daniel Prip Andreasen  27′ 59′
 49′, 76′ 81′ Mikael Uhre
Milan Makarić10′
Thomas Korsgaard Mikkelsen
Andreas Hansen
Tobias Borchgrevink Børkeeiet
Anders Hagelskjær59′
46′ Mathias Greve
Magnus Christensen
72′ Christian Jaeger Cappis
Kasper Kusk Vangsgaard81′
Marko Divković
Marcus Serup Hannesbo81′
81′ Andrija Pavlović
Tim Prica10′
81′ Jagvir Singh Sidhu
Aleksandar Trajkovski59′

Jedenastka Aalborgu zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Aalborgu pokazał trzy żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna Aalborgu dokonała pięciu zmian.