Reklama

Reklama

Broendby IF - Aalborg BK 1-1 (0-0). Liga duńska - 15. kolejka Superligi

W starciu 15. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 7 lutego, drużyna Broendby zremisowała z Aalborgiem 1-1 (0-0). Mecz odbył się na Brøndby Stadion w Brøndby.

W  starciu 15. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 7 lutego, drużyna Broendby zremisowała  z Aalborgiem  1-1 (0-0). Mecz odbył się na Brøndby Stadion w Brøndby.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 84 pojedynki zespół Broendby wygrał 32 razy i zanotował 28 porażek oraz 24 remisy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Sigurdowi Rostedowi z zespołu gospodarzy. Była to ósma minuta pojedynku.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Reklama

Na drugą połowę jedenastka Broendby wyszła w zmienionym składzie, za Anisa Slimane'a wszedł Josip Radošević. Na murawie, jak to często zdarzało się Broendby w tym sezonie, pojawił się Hjörtur Hermannsson, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Sigurda Rosteda.

Na początku drugiej połowy to zawodnicy Aalborgu otworzyli wynik. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Marcus Serup. Sytuację bramkową stworzył Tim Prica.

W 57. minucie kartkę dostał Pedro Ferreira z Aalborgu. W 61. minucie w zespole Broendby doszło do zmiany. Andrija Pavlović wszedł za Simona Hedlunda. W 63. minucie za Tima Pricę wszedł Malthe Höjholt.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Broendby doszło do zmiany. Lasse Vigen wszedł za Petera Bjura. W 71. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Roberta Kakeeto z Aalborgu, a w 72. minucie Josipa Radoševicia z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie wynik ustalił z rzutu karnego Mikael Uhre. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Trener Aalborgu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kaspra Kuska. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Marcus Serup. W 89. minucie w drużynie Aalborgu doszło do zmiany. Mathias Ross wszedł za Ivera Fossuma. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna Aalborgu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą niedzielę jedenastka Aalborgu będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Randers FC. Tego samego dnia Lyngby Boldklub będzie gościć jedenastkę Broendby.

Reklama

Reklama

Reklama