Broendby IF - Aalborg BK 1-1 (0-0). Liga duńska - 15. kolejka Superligi

W starciu 15. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 7 lutego, drużyna Broendby zremisowała z Aalborgiem 1-1 (0-0). Mecz odbył się na Brøndby Stadion w Brøndby.

M. Hannesbo 51'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 84 pojedynki zespół Broendby wygrał 32 razy i zanotował 28 porażek oraz 24 remisy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Sigurdowi Rostedowi z zespołu gospodarzy. Była to ósma minuta pojedynku.

Na drugą połowę jedenastka Broendby wyszła w zmienionym składzie, za Anisa Slimane'a wszedł Josip Radošević. Na murawie, jak to często zdarzało się Broendby w tym sezonie, pojawił się Hjörtur Hermannsson, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Sigurda Rosteda.

Na początku drugiej połowy to zawodnicy Aalborgu otworzyli wynik. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Marcus Serup. Sytuację bramkową stworzył Tim Prica.

W 57. minucie kartkę dostał Pedro Ferreira z Aalborgu. W 61. minucie w zespole Broendby doszło do zmiany. Andrija Pavlović wszedł za Simona Hedlunda. W 63. minucie za Tima Pricę wszedł Malthe Höjholt.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Broendby doszło do zmiany. Lasse Vigen wszedł za Petera Bjura. W 71. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Roberta Kakeeto z Aalborgu, a w 72. minucie Josipa Radoševicia z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie wynik ustalił z rzutu karnego Mikael Uhre. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Trener Aalborgu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kaspra Kuska. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Marcus Serup. W 89. minucie w drużynie Aalborgu doszło do zmiany. Mathias Ross wszedł za Ivera Fossuma. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Jacob Rinne
8′ 46′ Sigurd Rosted
Robert Kakeeto71′
69′ Peter Bjur
Tim Prica63′
46′ Anis Ben Slimane
Marcus Serup Hannesbo  51′ 82′
Morten Wetche Frendrup
Pedro Ferreira57′
 72′ (k.) Mikael Uhre
Iver Fossum89′
61′ Simon Fredrik Hedlund
Martin Samuelsen
Mads Hermansen
Andreas Hansen
Andreas Bruus
Mathias Ross Jensen89′
46′ Hjörtur Hermannsson
Magnus Christensen
Tobias Borchgrevink Børkeeiet
Malthe Höjholt63′
46′ 72′ Josip Radošević
Kasper Kusk Vangsgaard82′
69′ Lasse Vigen Christensen
Timothé Nkada
61′ Andrija Pavlović
Tom van Weert

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna Aalborgu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.