Alliance Club Horsens - Football Club Midtjylland 3-3 (0-3). Liga - 5. kolejka

W meczu 5. kolejki 3Fu Superligaen, który rozegrany został 12 sierpnia, zespół AC Horsens zremisował z Midtjyllandem 3-3 (0-3). Mecz na CASA Arena Horsens obejrzało 4 300 widzów.

W  meczu 5. kolejki  3Fu Superligaen, który rozegrany został 12 sierpnia, zespół AC Horsens zremisował  z Midtjyllandem  3-3 (0-3). Mecz na CASA Arena Horsens obejrzało 4 300 widzów.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Zespół Midtjyllandu wygrał aż 13 razy, zremisował dwa, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Midtjyllandu otworzyli wynik. W ósmej minucie na listę strzelców wpisał się Gustav Isaksen. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Erik Sviatchenko.

W 17. minucie za Erika Sviatchenka wszedł Henrik Dalsgaard.

Zespół AC Horsens ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Midtjyllandu, zdobywając kolejną bramkę. W 23. minucie wynik na 0-2 podwyższył Pione Sisto. Przy strzeleniu gola asystował Sory Kaba.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Midtjyllandu w 41. minucie spotkania, gdy Gustav Isaksen strzelił trzeciego gola.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Lubambo Musonda.

W 63. minucie boisko opuścili zawodnicy AC Horsens: Jonas Gemmer, Lirim Qamili, a na ich miejsce weszli Moses Opondo, Anders Jacobsen. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Henrik Dalsgaard osłabiając tym samym zespół Midtjyllandu. W 74. minucie w drużynie Midtjyllandu doszło do zmiany. Paulinho wszedł za Joela Anderssona.

W tej samej minucie trener Midtjyllandu postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Sory'ego Kabę wszedł Stefan Gartenmann, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół Midtjyllandu nie obronił wyniku i ostatecznie zremisował mecz. W tej samej minucie w zespole Midtjyllandu doszło do zmiany. Victor Lind wszedł za Gustava Isaksena. Jedyną żółtą kartkę w meczu dostał Juninho z drużyny Midtjyllandu. Była to 80. minuta pojedynku.

Na trzy minuty przed zakończeniem starcia drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Juninho osłabiając zespół Midtjyllandu. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 80. minucie. W 88. minucie w zespole Midtjyllandu doszło do zmiany. Oliver Jensen wszedł za Pione Sista. W 89. minucie bramkę kontaktową zdobył z karnego Aron Sigurdarson.

Drużyna AC Horsens wyrównała wynik meczu. W 90. minucie Magnus Jensen wyrównał wynik meczu. Asystę przy golu zaliczył Lubambo Musonda.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-3.

Przewaga drużyny AC Horsens w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Arbiter nie ukarał zawodników AC Horsens żadną kartką, natomiast piłkarzom Midtjyllandu pokazał jedną żółtą oraz dwie czerwone.

Drużyna AC Horsens w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Midtjyllandu dokonał pięciu zmian.