AC Horsens - Vejle Boldklub 3-3 (2-0). Liga duńska - 28. kolejka Superligi

30 kwietnia na CASA Arena Horsens odbyło się starcie 28. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Horsensu i Vejle' Boldklub. Spotkanie zakończyło się remisem 3-3. Na stadionie zasiadło 2 054 widzów.

28. kolejka Dania - Superliga
2021-04-30 16:00 | Stadion: CASA Arena Horsens | Widzów: 2054 | Arbiter: Sandi Putros
G. Onugkha 63',84',90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Drużyna Vejle' Boldklub wygrała aż cztery razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko raz.

Zespół Horsensu od początku meczu skupił się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. W 25. minucie arbiter ukarał kartką Ylbera Ramadaniego, piłkarza gości.

W tym czasie to zawodnicy Horsensu otworzyli wynik. W 26. minucie Louka Prip dał prowadzenie swojej drużynie z rzutu karnego.

W 33. minucie sędzia pokazał kartkę Arbnorowi Muçollemu z Vejle' Boldklub.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Horsensu w 45. minucie spotkania, gdy Louka Prip zdobył z karnego drugą bramkę.

Trener Vejle' Boldklub wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Germana Olegovicha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Lukas Engel. Posunięcie trenera było słuszne. Germana Olegovicha zdobył pierwszą bramkę w 63. minucie spotkania.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Lirim Qamili.

W 53. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Saeida Ezatolahiego z Vejle' Boldklub, a w 59. minucie Nikolasa Langberga z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie w drużynie Vejle' Boldklub doszło do zmiany. Lundrim Hetemi wszedł za Ylbera Ramadaniego. W 60. minucie Arthur Yamga został zastąpiony przez Thomasa Gundelunda.

Niedługo później German Olegovich wywołał eksplozję radości wśród kibiców Vejle' Boldklub, strzelając gola w 63. minucie spotkania. Na murawie, jak to często zdarzało się Horsensowi w tym sezonie, pojawił się Peter Nymann, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 69. minucie Nikolasa Langberga.

W 84. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył German Olegovich z Vejle' Boldklub. W zdobyciu bramki pomógł Saeid Ezatolahi.

Zespół Vejle' Boldklub wyrównał wynik meczu. W doliczonym czasie gry German Olegovich hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 3-3. Asystę przy golu zanotował Arbnor Muçolli.

W doliczonej czwartej minucie pojedynku sędzia przyznał kartkę Hugonowi Ekitike'owi z drużyny gości. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-3.

Dominik Kovačić
78′ Jacob Buus Jacobsen
Pierre Bengtsson
Hallur Hansson
Ylber Ramadani25′ 59′
59′ 69′ Nikolas Langberg Dyhr
Allan Gonçalves Sousa
 26′ (k.), 45′ (k.) Louka Daniel Prip Andreasen
Lukas Ahlefeld Engel50′
Jonas Skjøtt Gemmer
Saeid Ezatolahi Afagh53′
 52′ 69′ Lirim Qamili
Arbnor Muçolli33′
78′ Muamer Brajanac
Hugo Ekitike90′
Anders Nørbo Hoff Nielsen
Indy Groothuizen
78′ Rune Frantsen
Thomas Gundelund Nielsen60′
James Gomez
Viljormur í Heiðunum Davidsen
69′ Peter Nymann Mikkelsen
Juhani Lauri Henrik Ojala
David Kjær Kruse
Lundrim Hetemi59′
78′ Nicolai Brock-Madsen
Lucas Tomas Jensen
69′ Casper Tengstedt
German Onugkha50′  63′, 84′, 90′

Przewaga zespołu Vejle' Boldklub w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Vejle' Boldklub przyznał cztery.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Vejle' Boldklub w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.