AC Horsens - Odense BK 1-1 (1-0). Liga duńska - 23. kolejka Superligi

W spotkaniu 23. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 4 kwietnia, jedenastka Horsensu zremisowała z Odense' 1-1 (1-0). Mecz odbył się na CASA Arena Horsens.

I. Jebali 90'

Zespół Horsensu przed meczem zajmował szóstą pozycję w tabeli, zatem musiał zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 35 razy. Drużyna Odense' wygrała aż 16 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko osiem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 20. minucie kartkę dostał Jeppe Theis z zespołu gości.

Nieoczekiwanie to zawodnicy Horsensu otworzyli wynik. W 33. minucie bramkę zdobył Louka Prip. Asystę przy golu zanotował Muamer Brajanac.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Horsensu.

Drugą połowę jedenastka Odense' rozpoczęła w zmienionym składzie, za Hansa Bernata wszedł Sayouba Mande. W 66. minucie Jonas Søndberg został zmieniony przez Hallura Hanssona.

Trener Odense' postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Troelsa Kløve i na pole gry wprowadził napastnika Bashkima Kadriego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W tej samej minucie w zespole Odense' doszło do zmiany. Janus Drachmann wszedł za Jensa Dyhra. Po chwili trener Horsensu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Nikolasa Langberga. Na boisko wszedł Rune Frantsen, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Między 76. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Horsensu: Jonas Skjøtt, Muamer Brajanac, Jacob Buus, na ich miejsce weszli: Lirim Qamili, Nicolai Brock-Madsen, Peter Nymann. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Madsa Frøkjæra-Jensena, Emmanuela Sabbiego zajęli: Sveinn Guðjohnsen, Ayo Okosun. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Odense: Madsowi Frøkjærowi-Jensenowi w 77. i Jørgenowi Skjelvikowi w 83. minucie.

Piłkarze Odense' w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 90. minucie wynik ustalił Issam Jebali. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Sveinn Guðjohnsen.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Jeppe Theis Tverskov20′
84′ Jacob Buus Jacobsen
Jørgen Skjelvik83′
76′ Jonas Skjøtt Gemmer
Aron Elís Þrándarson
76′ Nikolas Langberg Dyhr
Emmanuel Afriyie Mario Sabbi81′
66′ Jonas Søndberg Thorsen
Mads Frøkjær-Jensen77′ 81′
Bjarke Halfdan Jacobsen
Jens Jakob Dyhr Thomasen68′
 33′ Louka Daniel Prip Andreasen
Troels Kløve Hallstrom68′
83′ Muamer Brajanac
Issam Jebali  90′
Aleksandar Stankovic
Sayouba Mande46′
76′ Rune Frantsen
Oliver Lund Poulsen
84′ Peter Nymann Mikkelsen
Janus Mats Drachmann68′
66′ Hallur Hansson
Ayo Simon Okosun81′
Ágúst Eðvald Hlynsson
Moses Opondo
76′ Lirim Qamili
Sveinn Aron Guðjohnsen81′
83′ Nicolai Brock-Madsen
Bashkim Kadrii68′

Sędzia nie ukarał piłkarzy Horsensu żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.