AC Horsens - Odense BK 0-0. Liga duńska - 17. kolejka Superligi

21 lutego na CASA Arena Horsens odbyło się spotkanie 17. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Horsensu i Odense'. Pojedynek zakończył się remisem 0-0.

17. kolejka Dania - Superliga
2021-02-21 14:00 | Stadion: CASA Arena Horsens | Arbiter: Jens Maae
AC Horsens
Odense BK
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 34 razy. Drużyna Odense' wygrała aż 16 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko osiem.

Już w pierwszych minutach drużyna Odense' próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem sędzia pokazał kartkę Ryanowi Johnsonowi z jedenastki gości. W 67. minucie Lirim Qamili został zastąpiony przez Muamera Brajanaca.

W tej samej minucie Jacob Buus został zmieniony przez Nikolasa Langberga, co miało wzmocnić zespół Horsensu . Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mikkela Hyllegaarda na Marta Liedera oraz Robina Østrøma na Emmanuela Sabbiego. Niedługo później trener Odense' postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Aron Þrándarson, a murawę opuścił Jens Dyhr. W 79. minucie Nicolai Brock-Madsen został zmieniony przez Ágústa Hlynssona, co miało wzmocnić drużynę Horsensu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Issama Jebalego na Sandera Svendsena.

W 86. minucie arbiter pokazał kartkę Ágústowi Hlynssonowi, piłkarzowi gospodarzy. Trener Horsensu postanowił zagrać agresywniej. W drugiej minucie doliczonego czasu meczu zmienił pomocnika Hallura Hanssona i na pole gry wprowadził napastnika Caspera Tengstedta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w drużynie Horsensu doszło do zmiany. Jonas Søndberg wszedł za Loukę Pripa.

Alexander Juel Andersen
90′ Hallur Hansson
Robin Dahl Østrøm68′
Peter Nymann Mikkelsen
Ayo Simon Okosun
67′ Jacob Buus Jacobsen
Moses Opondo
90′ Louka Daniel Prip Andreasen
Jens Jakob Dyhr Thomasen78′
Bjarke Halfdan Jacobsen
Troels Kløve Hallstrom
67′ Lirim Qamili
Issam Jebali86′
79′ Nicolai Brock-Madsen
Mikkel Hyllegaard68′
Aleksandar Stankovic
Hans Christian Bernat
Rune Frantsen
Christian Vestergaard
67′ Nikolas Langberg Dyhr
Tarik Ibrahimagic
79′ 86′ Ágúst Eðvald Hlynsson
Aron Elís Þrándarson78′
90′ Jonas Søndberg Thorsen
Emmanuel Afriyie Mario Sabbi68′
67′ Muamer Brajanac
Mart Lieder68′
90′ Casper Tengstedt
Sander Svendsen86′

Przewaga jedenastki Odense' w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Drużyna Horsensu w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.