AC Horsens - FC Kopenhaga 0-2 (0-2). Liga duńska - 15. kolejka Superligi

W spotkaniu 15. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 7 lutego, zespół Horsensu przegrał z FC Kopenhaga 0-2 (0-2). Pojedynek odbył się na CASA Arena Horsens.

15. kolejka Dania - Superliga
2021-02-07 16:00 | Stadion: CASA Arena Horsens | Arbiter: Jørgen Daugbjerg Burchardt
J. Wind 23'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 32 razy. Jedenastka FC Kopenhaga wygrała aż 23 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W piątej minucie na listę strzelców wpisał się Viktor Gorridsen.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Kopenhaga w 23. minucie spotkania, gdy Jonas Older zdobył drugą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Mustapha Bundu.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Horsens: Alexandrowi Ludwigowi w 40. i Hallurowi Hanssonowi w 43. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 53. minucie Nikolas Langberg zastąpił Jacoba Buusa. W tej samej minucie w zespole Horsensu doszło do zmiany. Jannik Pohl wszedł za Malte Kiilericha.

A kibice FC Kopenhaga nie mogli już doczekać się wprowadzenia Pepa Biela. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Viktor Gorridsen. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie FC Kopenhaga doszło do zmiany. Lukas Lerager wszedł za Mustaphę Bundu. Chwilę później trener Horsensu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Muamer Brajanac, a murawę opuścił Jonas Skjøtt.

W 82. minucie Peter Nymann został zmieniony przez Jonasa Søndberga, co miało wzmocnić zespół Horsensu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rasmusa Falka na Nicolaja Thomsena oraz Jonasa Oldera na Kamila Wilczka. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Andreas Bjelland z FC Kopenhaga. Była to 84. minuta meczu. W drugiej połowie nie padły gole.

Karl-Johan Anton Johnsson
53′ Malte Kiilerich Hansen
Karlo Bartolec
Soren Reese
Mathias Jorgensen
40′ Alexander Ludwig
Andreas Bjelland84′
Bjarke Halfdan Jacobsen
Nicolai Moeller Boilesen
82′ Peter Nymann Mikkelsen
Jens Dalsgaard Stage
53′ Nikolas Langberg Dyhr
Rasmus Falk Jensen83′
71′ Jonas Skjøtt Gemmer
José Carlos Gonçalves Rodrigues
43′ Hallur Hansson
Sten Michael Grytebust
53′ Jacob Buus Jacobsen
Marios Oikonomou
Ágúst Eðvald Hlynsson
Bryan Josué Oviedo Jiménez
82′ Jonas Søndberg Thorsen
Pep Biel Mas Jaume64′
71′ Muamer Brajanac
Lukas Reiff Lerager69′
53′ Jannik Pohl
Nicolaj Thomsen83′
Casper Tengstedt
Kamil Wilczek83′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Horsensu, a zawodnikom gości przyznał jedną.

Obie jedenastki wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.