Reklama

Reklama

AC Horsens - FC Kopenhaga 0-2 (0-2). Liga duńska - 15. kolejka Superligi

W spotkaniu 15. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 7 lutego, zespół Horsensu przegrał z FC Kopenhaga 0-2 (0-2). Pojedynek odbył się na CASA Arena Horsens.

W  spotkaniu 15. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 7 lutego, zespół Horsensu przegrał  z FC Kopenhaga  0-2 (0-2). Pojedynek odbył się na CASA Arena Horsens.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 32 razy. Jedenastka FC Kopenhaga wygrała aż 23 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W piątej minucie na listę strzelców wpisał się Viktor Gorridsen.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Kopenhaga w 23. minucie spotkania, gdy Jonas Older zdobył drugą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Mustapha Bundu.

Reklama

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Horsens: Alexandrowi Ludwigowi w 40. i Hallurowi Hanssonowi w 43. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 53. minucie Nikolas Langberg zastąpił Jacoba Buusa. W tej samej minucie w zespole Horsensu doszło do zmiany. Jannik Pohl wszedł za Malte Kiilericha.

A kibice FC Kopenhaga nie mogli już doczekać się wprowadzenia Pepa Biela. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Viktor Gorridsen. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie FC Kopenhaga doszło do zmiany. Lukas Lerager wszedł za Mustaphę Bundu. Chwilę później trener Horsensu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Muamer Brajanac, a murawę opuścił Jonas Skjøtt.

W 82. minucie Peter Nymann został zmieniony przez Jonasa Søndberga, co miało wzmocnić zespół Horsensu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rasmusa Falka na Nicolaja Thomsena oraz Jonasa Oldera na Kamila Wilczka. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Andreas Bjelland z FC Kopenhaga. Była to 84. minuta meczu. W drugiej połowie nie padły gole.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Horsensu, a zawodnikom gości przyznał jedną.

Obie jedenastki wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.

14 lutego zespół Horsensu rozegra kolejny mecz w Herning. Jego przeciwnikiem będzie FC Midtjylland. Natomiast 15 lutego SonderjyskE Haderslev zagra z zespołem FC Kopenhaga na jego terenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL