AC Horsens - Aalborg BK 1-0 (0-0). Liga duńska - 27. kolejka Superligi

W spotkaniu 27. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 25 kwietnia, zespół Horsensu wygrał z Aalborgiem 1-0 (0-0). Mecz na CASA Arena Horsens obejrzało 784 widzów.

27. kolejka Dania - Superliga
2021-04-25 14:00 | Stadion: CASA Arena Horsens | Widzów: 784 | Arbiter: Michael Tykgaard
AC Horsens
Aalborg BK
1
0
H. Hansson 61'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 33 mecze jedenastka Aalborgu wygrała 13 razy i zanotowała sześć porażek oraz 14 remisów.

Zespół Horsensu od początku meczu skupił się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Bjarke Jacobsenowi z Horsensu. Była to 31. minuta meczu.

W 58. minucie arbiter pokazał kartkę Lirimowi Qamilemu, zawodnikowi gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Horsensu w 61. minucie spotkania, gdy Hallur Hansson strzelił pierwszego gola. W 62. minucie Tim Prica zastąpił Lucasa Andersena.

W tej samej minucie trener Aalborgu postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Kasper Kusk, a murawę opuścił Rufo. A trener Horsensu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Caspera Tengstedta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Lirim Qamili. W 81. minucie sędzia przyznał kartkę Frederikowi Børstingowi z zespołu gości.

Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Horsensu doszło do zmiany. Nicolai Brock-Madsen wszedł za Muamera Brajanaca.

Frederik Børsting81′
 61′ Hallur Hansson
Iver Tobias Rørvik Fossum
58′ 74′ Lirim Qamili
Jakob Ahlmann Nielsen62′
Nikolas Langberg Dyhr
Pedro Ferreira72′
Louka Daniel Prip Andreasen
Rubén Herráiz Alcaraz62′
31′ Bjarke Halfdan Jacobsen
Tim Prica62′
85′ Muamer Brajanac
Malthe Højholt
85′ Nicolai Brock-Madsen
Kasper Kusk Vangsgaard62′
74′ Casper Tengstedt
Marcus Serup Hannesbo62′

Przewaga drużyny Aalborgu w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Horsensu otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka Horsensu w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.