Aarhus - SoenderjyskE 2-0 (0-0). Liga duńska - 17. kolejka Superligi

W starciu 17. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 21 lutego, drużyna Aarhusu wygrała z SoenderjyskEem 2-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Ceres Park & Arena w Århus. Na boisku mogliśmy zobaczyć Kamila Grabarę występującego w Aarhusie.

17. kolejka Dania - Superliga
2021-02-21 16:00 | Stadion: Ceres Park & Arena | Arbiter: Mads-Kristoffer Kristoffersen
Aarhus Gymnastikforening
SonderjyskE Haderslev
2
0
P. Mortensen 74'
P. Olsen 80'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 37 pojedynków drużyna Aarhusu wygrała 15 razy i zanotowała 10 porażek oraz 12 remisów.

Od pierwszych minut drużyna Aarhusu zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu SoenderjyskEego była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 47. minucie sędzia przyznał żółte kartki Stefanowi Gartenmannowi, Rasmusowi Vinderslevowi z drużyny gości. W 61. minucie Bror Blume zastąpił Alberta Erlykkego.

A trener SoenderjyskEego wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Juliusa Eskesena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Anders Kvindebjerg. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole SoenderjyskEego doszło do zmiany. Emil Holm wszedł za Rasmusa Vindersleva. W 74. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Stefan Gartenmann z zespołu SoenderjyskEego i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 47. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Aarhusu w 74. minucie spotkania, gdy Patrick Mortensen strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Aarhusu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Milan Jevtović, a murawę opuścił Gift Links.

Niedługo później Patrick Olsen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Aarhusu, zdobywając kolejną bramkę w 80. minucie pojedynku. W zdobyciu bramki pomógł Casper Højer.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Jeppe Friborg Simonsen87′
 80′ Patrick Haakon Olsen
Rasmus Hjorth Vinderslev47′ 65′
61′ Bror Emil Blume Jensen
Mads Winther Albæk87′
Nicolai Søberg Poulsen
Anders Kvindebjerg Jacobsen65′
78′ Gift Links
Marc Dal Hende
 74′ (k.) Patrick Mortensen
Victor Sylvestre Mpindi Ekani
85′ Jón Dagur Þorsteinsson
Haji Wright87′
Karl William Eskelinen
Nicolai Flø Jepsen
85′ Alex Gersbach
Emil Alfons Holm65′
Jesper Juelsgaard
Philipp Schmiedl
61′ Albert Grønbæk Erlykke
Julius Eskesen65′
78′ Milan Jevtović
Emil Frederiksen87′
Benjamin Steenfeldt Hvidt
Bård Finne87′
Alexander Ammitzbøll
Rilwan Olanrewaju Hassan87′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom SoenderjyskEego pokazał dwie żółte oraz jedną czerwoną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół SoenderjyskEego w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.