Aarhus Gymnastikforening - Randers FC 1-1 (1-0). Liga duńska - 21. kolejka Superligi

W pojedynku 21. kolejki duńskiej Superligi, który rozegrany został 15 marca, drużyna Aarhusu zremisowała z Randersem 1-1 (1-0). Mecz odbył się na Ceres Park & Arena w Århus. Na boisku mogliśmy zobaczyć Kamila Grabarę występującego w Aarhusie.

V. Hammershøy-Mistrati 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 31 razy. Jedenastka Randersu wygrała aż 16 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Aarhusu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W pierwszych minutach starcia bramkę zdobył Gift Links. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Casper Højer.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Aarhusu.

Drugą połowę jedenastka Randersu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Frederika Lauenborga wszedł Lasse Johnsen. W 48. minucie kartkę obejrzał Jesper Juelsgaard z drużyny gospodarzy.

Po chwili trener Aarhusu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Benjamin Steenfeldt, a murawę opuścił Albert Erlykke. W 60. minucie Nikola Mileusnic został zmieniony przez Bassalę Sambou. Między 64. a 87. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 69. minucie Jón Þorsteinsson został zmieniony przez Milana Jevtovicia, a za Gifta Linksa wszedł na boisko Alexander Ammitzbøll, co miało wzmocnić jedenastkę Aarhusu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Simona Piesingera na Olivera Bundgaarda oraz Tobiasa Klysnera na Filipa Bundgaarda.

W 90. minucie minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak Vito Hammershøy-Mistrati nie zmienił tym strzałem rezultatu meczu. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w drugiej minucie doliczonego czasu gry, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Tosinowi Kehinde'owi i Patrickowi Olsenowi.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Erik Marxen
48′ Jesper Juelsgaard
Simon Graves Jensen
Casper Højer Nielsen
Tobias Klysner Breuner82′
90′ Patrick Haakon Olsen
Frederik Lauenborg46′
 5′ 87′ Gift Links
Vito Hammershøy-Mistrati  90′ 90′ (k.)
69′ Jón Dagur Þorsteinsson
Björn Kopplin81′
56′ Albert Grønbæk Erlykke
Kehinde Oluwatosin90′
Bror Emil Blume Jensen
Marvin Egho
87′ Patrick Mortensen
Lasse Berg Johnsen46′
69′ Milan Jevtović
Filip Bundgaard Kristensen82′
56′ Benjamin Steenfeldt Hvidt
Mads Enggård
87′ Alexander Ballegaard Ammitzbøll
Bassala Sambou60′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Jedenastka Aarhusu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.