Aarhus Gymnastikforening - Football Club Nordsjaelland 2-2 (1-1). Liga - 32. kolejka

21 maja na Ceres Park odbyło się spotkanie 32. kolejki 3Fu Superligaen pomiędzy drużynami AGF Aarhus i Nordsjaellandu. Pojedynek zakończył się remisem 2-2. Na stadionie zasiadło 9 316 widzów.

21 maja  na Ceres Park odbyło się spotkanie  32. kolejki  3Fu Superligaen pomiędzy drużynami AGF Aarhus  i Nordsjaellandu. Pojedynek zakończył się remisem 2-2. Na stadionie zasiadło 9 316 widzów.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 28 meczów zespół Nordsjaellandu wygrał 11 razy i zanotował 10 porażek oraz siedem remisów.

Przy zdobyciu bramki pomógł Frederik Brandhof.

Tuż po rozpoczęciu meczu zespół AGF Aarhus trafił do bramki rywala. W pierwszej minucie na listę strzelców wpisał się Gift Links.

Piłkarze Nordsjaellandu otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W siódmej minucie Simon Adingra wyrównał wynik meczu. Asystę zaliczył Oliver Villadsen.

W 27. minucie Martin Frese został zmieniony przez Daniela Svenssona. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Nordsjaelland: Benjaminowi Nygrenowi w 28. i Mohammedowi Diomande'owi w 33. minucie. W 45. minucie boisko opuścili piłkarze AGF Aarhus: Yann Bisseck, Mustapha Bundu, a na ich miejsce weszli Sebastian Hausner, Sebastian Hausner.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener Nordsjaellandu postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Mohammeda Diomande'a i na pole gry wprowadził napastnika Leo Waltę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W tej samej minucie Erik Marxen został zmieniony przez Jonasa Jensena-Abbewa, a za Andreasa Schjelderupa wszedł na boisko Ernest Nuamah, co miało wzmocnić jedenastkę Nordsjaellandu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dawida Kurminowskiego na Patricka Mortensena oraz Nicolaiego Poulsena na Jacka Wilshere'a.

Patrick Mortensen wywołał eksplozję radości wśród kibiców AGF Aarhus, strzelając kolejnego gola w 71. minucie pojedynku. Bramka padła po podaniu Jacoba Christensena.

Drużyna AGF Aarhus krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko siedem minut, ponieważ zespół Nordsjaellandu doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Benjamin Nygren. W 80. minucie Jacob Christensen został zmieniony przez Madsa Hansena, co miało wzmocnić jedenastkę Nordsjaellandu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alberta Grønbæka na Frederika Ihlera.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Mads Bidstrup z Nordsjaellandu. Była to 90. minuta meczu. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Przewaga drużyny Nordsjaellandu w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

Sędzia nie ukarał zawodników AGF Aarhus żadną kartką, natomiast piłkarzom Nordsjaellandu pokazał trzy żółte.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy.