Aarhus Gymnastikforening - FC Kopenhaga 1-2 (1-1). Liga duńska - 27. kolejka Superligi

W spotkaniu 27. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 25 kwietnia, zespół Aarhusu przegrał z FC Kopenhaga 1-2 (1-1). Mecz na Aalborg Portland Park w Aalborg obejrzało 8 061 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Kamila Grabarę występującego w Aarhusie.

27. kolejka Dania - Superliga
2021-04-25 20:00 | Stadion: Aalborg Portland Park | Widzów: 8061 | Arbiter: Morten Krogh
J. Stage 58'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 75 razy. Jedenastka FC Kopenhaga wygrała aż 35 razy, zremisowała 22, a przegrała tylko 18.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze FC Kopenhaga otworzyli wynik. W 26. minucie bramkę zdobył Jonas Older. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Jens Dalsgaard.

W 29. minucie kartką został ukarany Peter Svarrer, piłkarz FC Kopenhaga.

Zawodnicy Aarhusu odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 31. minucie na listę strzelców wpisał się Casper Højer.

Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę otrzymał Lukas Lerager z FC Kopenhaga. Kibice FC Kopenhaga nie mogli już doczekać się wprowadzenia Viktora Gorridsena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Mohammed Daramy. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić zwycięskiego gola. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Kopenhaga w 58. minucie spotkania, gdy Jens Dalsgaard zdobył drugą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Viktor Gorridsen.

W 62. minucie Nicolai Søberg zastąpił Benjamina Steenfeldta. W tej samej minucie trener Aarhusu postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Gift Links, a murawę opuścił Jón Þorsteinsson. Między 72. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Aarhusu: Patrick Olsen, Kevin Diks, Albert Grønbæk, na ich miejsce weszli: Bubacarr Sanneh, Alexander Munksgaard, Zachary Duncan. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kamila Wilczka, Jonasa Oldera zajęli: Mikkel Kaufmann, Marios Oikonomou.

Od 84. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Aarhusu i dwie drużynie przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Wilczek
90′ Kamil Mieczysław Grabara
Sten Michael Grytebust
82′ Kevin Diks Bakarbessy
Peter Svarrer Ankersen29′
90′ Sebastian Lund Hausner
Mathias Jorgensen
Jesper Juelsgaard
Victor Enok Nelsson90′
 31′ Casper Højer Nielsen
Victor Bernth Kristiansen
72′ Patrick Haakon Olsen
Lukas Reiff Lerager39′
Bror Emil Blume Jensen
Jens Dalsgaard Stage  58′
62′ Nicolai Søberg Poulsen
Mohammed Daramy42′
82′ Albert Grønbæk Erlykke
José Carlos Gonçalves Rodrigues84′
Alexander Ballegaard Ammitzbøll
Jonas Older Wind  26′ 90′
62′ Jón Dagur Þorsteinsson
Kamil Wilczek72′
Karl William Eskelinen
Karl-Johan Anton Johnsson
82′ Alexander Munksgaard Nielsen
Karlo Bartolec
72′ Bubacarr Sanneh
Marios Oikonomou90′
82′ Zachary Duncan
Pep Biel Mas Jaume
62′ Gift Links
Mustapha Bundu
62′ 90′ Benjamin Steenfeldt Hvidt
Viktor Gorridsen Fischer42′
Søren Tengstedt
Mikkel Kaufmann Sørensen72′

Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom Aarhusu, a piłkarzom FC Kopenhaga pokazał cztery.

Jedenastka Aarhusu w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna FC Kopenhaga wykorzystała wszystkie zmiany.