Aarhus Gymnastikforening - Broendby IF 1-2 (1-1). Liga duńska - 31. kolejka Superligi

20 maja na Ceres Park & Arena w Århus odbyło się starcie 31. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Aarhusu i Broendby. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Broendby 2-1. Na stadionie stawiło się 8 220 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Kamila Grabarę występującego w Aarhusie.

31. kolejka Dania - Superliga
2021-05-20 20:00 | Stadion: Ceres Park & Arena | Widzów: 8220 | Arbiter: Sandi Putros
Aarhus Gymnastikforening
Broendby IF
1
2
P. Olsen 38'
M. Uhre 5',73'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 75 razy. Drużyna Broendby wygrała aż 40 razy, zremisowała 15, a przegrała tylko 20.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Broendby otworzyli wynik. W piątej minucie bramkę zdobył Mikael Uhre. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego osiemnaste trafienie w sezonie. Asystę zanotował Simon Hedlund.

W 11. minucie sędzia wskazał na wapno, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. W 18. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jóna Þorsteinssona z Aarhusu, a w 23. minucie Mortena Wetchego z drużyny przeciwnej. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Morten Wetche z drużyny gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 23. minucie.

Zawodnicy gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 38. minucie na listę strzelców wpisał się Patrick Olsen.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę zespół Broendby rozpoczął w zmienionym składzie, za Hjörtura Hermannssona wszedł Tobias Børkeeiet. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem żółtą kartkę otrzymał Lasse Vigen z drużyny gości.

Chwilę później trener Aarhusu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Nicolaiego Søberga. Na boisko wszedł Benjamin Steenfeldt, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Gift Links zastąpił Alberta Grønbæka.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Broendby w 73. minucie spotkania, gdy Mikael Uhre zdobył drugą bramkę. W 76. minucie żółtą kartką został ukarany Patrick Olsen, zawodnik gospodarzy.

W tej samej minucie trener Broendby postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Rezan Corlu, a murawę opuścił Lasse Vigen. W 76. minucie Mikael Uhre został zmieniony przez Andryję Pavlovicia, a w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania za Simona Hedlunda wszedł na boisko Anis Slimane, co miało wzmocnić zespół Broendby. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alexandra Ammitzbølla na Sørena Tengstedta. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia żółtą kartkę dostał Simon Hedlund z Broendby.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Andreas Maxso
11′ (k.) Casper Højer Nielsen
Andreas Bruus
 38′ (k.) 76′ Patrick Haakon Olsen
Josip Radošević
Bror Emil Blume Jensen
Kevin Niclas Mensah
65′ Nicolai Søberg Poulsen
Lasse Vigen Christensen62′ 76′
65′ Gift Links
Morten Wetche Frendrup23′ 35′
84′ Alexander Ballegaard Ammitzbøll
Mikael Uhre  5′, 73′ 76′
18′ Jón Dagur Þorsteinsson
Tobias Borchgrevink Børkeeiet46′
65′ Albert Grønbæk Erlykke
Rezan Corlu76′
65′ Benjamin Steenfeldt Hvidt
Lars Erik Oskar Fallenius
84′ Søren Tengstedt
Andrija Pavlović76′

Przewaga drużyny Aarhusu w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom gości, a zawodnikom Aarhusu pokazał dwie żółte.

Drużyna Aarhusu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.