Aarhus Gymnastikforening - Aalborg BK 1-0 (1-0). Liga duńska - 12. kolejka Superligi

18 października na Ceres Park & Arena w Århus odbyło się starcie 12. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Aarhusu i Aalborgu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Aarhusu 1-0. Na stadionie zasiadło 19 143 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Dawida Kurminowskiego występującego w Aarhusie.

12. kolejka Dania - Superliga
2021-10-18 19:00 | Stadion: Ceres Park & Arena | Widzów: 19143 | Arbiter: Jakob A. Sundberg
Aarhus Gymnastikforening
Aalborg BK
1
0
F. Brandhof 45'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 81 meczów drużyna Aalborgu wygrała 35 razy i zanotowała 26 porażek oraz 20 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między czwartą a 26. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Tuż przed końcem pierwszej połowy jedyną bramkę meczu zdobył Frederik Brandhof dla drużyny Aarhusu. Bramka padła w tej samej minucie. W zdobyciu bramki pomógł Patrick Mortensen.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Aarhusu.

Drugą połowę jedenastka Aalborgu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jakoba Ahlmanna wszedł Anders Hagelskjær. Drugą połowę drużyna Aalborgu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Mathiasa Rossa wszedł Louka Prip.

Trener Aalborgu postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Milana Makaricia i na pole gry wprowadził napastnika Tima Pricę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 76. minucie arbiter ukarał kartką Pedro Ferreirę, piłkarza gości. W 78. minucie Kristoffer Pallesen został zastąpiony przez Kaspra Kuska.

Chwilę później trener Aarhusu postanowił bronić wyniku. W 81. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jóna Þorsteinssona wszedł Frederik Beyer, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 89. minucie, w jedenastce Aarhusu za Mustaphy Bundu wszedł Gift Links, a w zespole Aalborgu Daniel Granli zmienił Frederika Børstinga. W szóstej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Frederikowi Brandhofowi z Aarhusu.

Rasmus Thelander
80′ Eric Andre Kahl
Malthe Højholt
81′ Albert Grønbæk Erlykke
Kristoffer Pallesen78′
 45′ 90′ Frederik Brandhof
Jakob Ahlmann Nielsen46′
24′ Nicolai Søberg Poulsen
Pedro Ferreira76′
89′ Mustapha Bundu
Iver Tobias Rørvik Fossum
Patrick Mortensen
Aleksandar Trajkovski
4′ 81′ Jón Dagur Þorsteinsson
Milan Makarić60′
Daniel Gadegaard Andersen
Andreas Hansen
81′ Frederik Beyer Tingager
Anders Hagelskjær46′
80′ Oliver Lund Poulsen
Frederik Børsting89′
Zachary Duncan
Magnus Christensen
89′ Gift Links
Kasper Kusk Vangsgaard78′
81′ Patrick Haakon Olsen
Louka Daniel Prip Andreasen46′
Dawid Kurminowski
Tim Prica60′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną.

Jedenastka Aarhusu w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.