Aalborg Boldspilklub - Football Club Nordsjaelland 0-0. Liga - 5. kolejka

W starciu 5. kolejki 3Fu Superligaen, które rozegrane zostało 14 sierpnia, jedenastka Aalborg BK zremisowała z Nordsjaellandem 0-0. Mecz na Aalborg Portland Park obejrzało 5 749 widzów.

W  starciu 5. kolejki  3Fu Superligaen, które rozegrane zostało 14 sierpnia, jedenastka Aalborg BK zremisowała  z Nordsjaellandem  0-0. Mecz na Aalborg Portland Park obejrzało 5 749 widzów.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 27 spotkań drużyna Nordsjaellandu wygrała dziewięć razy i zanotowała tyle samo porażek oraz dziewięć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Lasso Coulibaly z drużyny Nordsjaellandu. Była to 10. minuta spotkania.

W 45. minucie Lasso Coulibaly został zmieniony przez Maria Dorgeles'a. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Między 50. a 81. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Aalborg BK i jedną drużynie przeciwnej. Trener Nordsjaellandu postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił pomocnika Andreasa Schjelderupa i na pole gry wprowadził napastnika Benjamina Nygrena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie Mads Hansen został zmieniony przez Olivera Antmana, co miało wzmocnić jedenastkę Nordsjaellandu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kaspra Kuska na Loukę Prip oraz Anosike Ementę na Kaspra Hogha. W 88. minucie kartkę otrzymał Jacob Christensen z Nordsjaellandu.

Przewaga zespołu Nordsjaellandu w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Aalborg BK obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Zespół Aalborg BK w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Nordsjaellandu wymieniła czterech graczy.