Aalborg BK - SonderjyskE Haderslev 1-0 (0-0). Liga duńska - 20. kolejka Superligi

W meczu 20. kolejki duńskiej Superligi, który rozegrany został 8 marca, zespół Aalborgu zwyciężył z SoenderjyskEem 1-0 (0-0). Starcie odbyło się na Aalborg Portland Park.

I. Fossum 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 39 spotkań jedenastka Aalborgu wygrała 16 razy i zanotowała 13 porażek oraz 10 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 15. a 32. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Aalborgu i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener SoenderjyskEego postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Emil Frederiksen, a murawę opuścił Rasmus Vinderslev. W 61. minucie za Petera Christiansena wszedł Haji Wright.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Aalborgu doszło do zmiany. Frederik Børsting wszedł za Martina Samuelsena. W 75. minucie kartkę dostał Anders Kvindebjerg, piłkarz gości. Trener Aalborgu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Tima Pricę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Tom van Weert. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięską bramkę.

W 78. minucie Malthe Höjholt został zmieniony przez Rufa Herraiza, co miało wzmocnić jedenastkę Aalborgu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Juliusa Eskesena na Bårda Finne'a. W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Jeppe Simonsenowi z SoenderjyskEego.

Pod koniec meczu jedynego gola z karnego strzelił Iver Rørvik dla drużyny Aalborgu. Bramka padła w tej samej minucie. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Cztery minuty później kartkę dostał Frederik Børsting z jedenastki gospodarzy.

Stefan Gartenmann
32′ Rasmus Thelander
Patrick Banggaard Jensen
15′ Jakob Ahlmann Nielsen
Marc Dal Hende
78′ Malthe Højholt
Rasmus Hjorth Vinderslev32′ 46′
90′ Kasper Kusk Vangsgaard
Mads Winther Albæk
73′ Martin Samuelsen
Victor Sylvestre Mpindi Ekani
Pedro Ferreira
Julius Eskesen80′
 90′ (k.) Iver Tobias Rørvik Fossum
Anders Kvindebjerg Jacobsen75′
78′ Tom van Weert
Peter Buch Christiansen61′
Andreas Hansen
Nicolai Flø Jepsen
90′ Daniel Fredrik Granli
Pierre Kanstrup90′
73′ 90′ Frederik Børsting
Philipp Schmiedl90′
Magnus Christensen
Emil Frederiksen46′ 90′
Marcus Serup Hannesbo
Bård Finne80′
78′ Rubén Herráiz Alcaraz
Rilwan Olanrewaju Hassan
78′ Tim Prica
Haji Wright61′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej jedną. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna SoenderjyskEego w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.