Aalborg BK - Lyngby Boldklub 4-0 (2-0). Liga duńska - 28. kolejka Superligi

W pojedynku 28. kolejki duńskiej Superligi, który rozegrany został 30 kwietnia, zespół Aalborgu wysoko wygrał z Lyngby 4-0 (2-0). Mecz na Aalborg Portland Park obejrzało 3 369 widzów.

28. kolejka Dania - Superliga
2021-04-30 18:05 | Stadion: Aalborg Portland Park | Widzów: 3369 | Arbiter: Jørgen Daugbjerg Burchardt
T. Prica 80',88'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 47 spotkań jedenastka Aalborgu wygrała 23 razy i zanotowała 12 porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Aalborgu w 11. minucie spotkania, gdy Lucas Andersen zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomagał Tom van Weert.

W 33. minucie kartkę dostał Jakob Ahlmann z Aalborgu.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Aalborgu, strzelając kolejnego gola. W 45. minucie wynik na 2-0 podwyższył Tom van Weert. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Kristoffer Pallesen.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Mathiasowi Rossowi, zawodnikowi Aalborgu.

Na drugą połowę drużyna Lyngby wyszła w zmienionym składzie, za Kaspra Mølgaarda wszedł Svenn Crone. Trener Lyngby postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Lasse Nielsen, a murawę opuścił Jens Gammelby.

W 64. minucie za Lucasa Andersena wszedł Pedro Ferreira. W tej samej minucie w jedenastce Aalborgu doszło do zmiany. Marcus Serup wszedł za Jakoba Ahlmanna. Kibice Aalborgu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tima Pricę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Tom van Weert. Posunięcie trenera było słuszne. Tima Pricę strzelił trzeciego gola w 80. minucie spotkania.

W 70. minucie Mathias Ross został zmieniony przez Frederika Børstinga, co miało wzmocnić drużynę Aalborgu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Emila Nestveda na Magnusa Kaastrupa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Aalborgu w 80. minucie spotkania, gdy Tim Prica zdobył trzecią bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Kasper Kusk.

W 81. minucie Magnus Warming został zmieniony przez Justina Shaibu, co miało wzmocnić drużynę Lyngby. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kaspra Kuska na Martina Samuelsena.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. Na dwie minuty przed zakończeniem starcia Tim Prica ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 4-0. Asystę przy golu zanotował Martin Samuelsen.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-0.

Thomas Korsgaard Mikkelsen
45′ 70′ Mathias Ross Jensen
Mathias Hebo Rasmussen
33′ 64′ Jakob Ahlmann Nielsen
Emil Nestved Kornvig71′
Magnus Christensen
Rasmus Thellufsen Pedersen
 11′ 64′ Lucas Andersen
Jens Martin Gammelby46′
84′ Kasper Kusk Vangsgaard
Victor Torp Overgaard
 45′ 70′ Tom van Weert
Magnus Warming81′
Andreas Hansen
Tobias Juul
70′ Frederik Børsting
Svenn Crone46′
64′ Pedro Ferreira
Pascal Wiberg Gregor
Malthe Højholt
Frederik Franck Winther
64′ Marcus Serup Hannesbo
Magnus Kaastrup Refstrup Lauritsen71′
70′  80′, 88′ Tim Prica
Lasse Emil Nielsen46′
84′ Martin Samuelsen
Justin Kwabena Shaibu81′

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Aalborgu przyznał dwie żółte.

Jedenastka Aalborgu w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.