Reklama

Reklama

Michniewicz po rozmowie na szczycie z Nawałką! Oto co ustalili!

Mieli spotkać się osobiście w Krakowie, ale sezon narciarski wezwał Adama Nawałkę do Zakopanego. W końcu obaj selekcjonerzy - były i obecny Czesław Michniewicz przeprowadzili długą konwersację telefonicznie.

Czesław Michniewicz o szczegółach rozmowy z Adamem Nawałką

- Była to bardzo pożyteczna, fajna rozmowa. Z trenerem Nawałką omówiliśmy m.in. organizację zgrupowań, budowę relacji z zawodnikami - powiedział Interii selekcjoner Michniewicz.

Czesław Michniewicz nie wstydzi się tego, że już pięć lat temu czerpał wiedzę i doświadczenie od starszego kolegi po fachu, jakim jest Adam Nawałka.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że to mało znaczące szczegóły. Obaj selekcjonerzy zapewniają jednak, że tak nie jest.

- Taka praca zadowala zawodników - zapewnia selekcjoner Michniewicz.

Adam Nawałka, zgodnie ze wcześniejszą deklaracją o wszelkiej pomocy dla reprezentacji Polski ("Reprezentacja Polski ponad wszystkim"), nie miał żadnych tajemnic przed Czesławem Michniewiczem.

Reklama

- Rozmawialiśmy o meczach reprezentacji, o tym, w jaki sposób trener Nawałka ustawiał zawodników, biorąc pod uwagę, kto do kogo pasował - relacjonuje Interii Czesław Michniewicz.

Adam Nawałka pozytywnie zareagował na inicjatywę Czesława Michniewicza.

- Doceniam to, że trener Michniewicz stara się zasięgnąć języka. Im więcej pozyska informacji, tym bardziej nasze szanse na awans rosną. Dla dobra reprezentacji zawsze z chęcią podzielę się wiedzą, jaką zdobyłem na ponad 30 zgrupowaniach kadry. To olbrzymi bagaż doświadczeń na przestrzeni pięciu lat - powiedział Interii Nawałka.

Czesław Michniewicz zdradził swoje plany

Selekcjoner Michniewicz opowiedział nam o swoim rozkładzie jazdy na najbliższy weekend.

- W sobotę ruszam do Poznania na mecz Lech - Jagiellonia, a przede wszystkim na uroczystości związane z obchodami stulecia "Kolejorza" - powiedział nam trener drużyny narodowej.

W niedzielę Czesław Michniewicz przemieści się do Katowic i rozpocznie akcję "zgrupowanie reprezentacji przed meczami ze Szkocją i barażem o MŚ".

Reprezentacja Polski ma zarezerwowany Stadion Śląski i stadion Ruchu Chorzów

Reprezentacja Polski, oprócz Stadionu Śląskiego, ma także zarezerwowany ten Ruchu Chorzów, by na nim przeprowadzić część treningów. Czesław Michniewicz planuje osobiście złożyć wizytę na obu obiektach, by sprawdzić stan muraw. Nie wyklucza także przejażdżki na arenę GKS-u Katowice, przy ul. Bukowej, by w razie potrzeby zabukować także ten obiekt.

Czytaj też: Niezwykła historia piłkarza, które odkrył dla reprezentacji Michniewicz. Nie warto się poddawać

Michniewicz znalazł perełkę w Ekstraklasie! Tego powołania nikt się nie spodziewał

Adam Nawałka prześwietlił Wisłę Kraków i Raków Częstochowa. "Walczyli, ale...."

Michał Białoński, Interia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL