Viktoria Pilzno - MFK Karwina 0-1 (0-1). Liga czeska - 10. kolejka 1. ligi czeskiej

5 grudnia na Doosan Aréna w Pilznie odbyło się spotkanie 10. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami Viktorii Pilzno i MFK Karwina. Starcie zakończyło się zwycięstwem MFK Karwina 1-0.

M. Papadopulos 38'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna Viktorii Pilzno wygrała aż dziewięć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Już w pierwszych minutach drużyna Viktorii Pilzno próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 31. minucie Jan Kopic zastąpił Adriela Ba.

Jedyną bramkę meczu dla MFK Karwina zdobył Michal Papadopulos w 38. minucie. Asystę zanotował Lukáš Bartošák.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu MFK Karwina.

Na drugą połowę jedenastka Viktorii Pilzno wyszła w zmienionym składzie, za Radima Řezníka wszedł Jean-David Beauguel. A trener MFK Karwina wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Marka Janečkę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Christián Herc.

Między 66. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze MFK Karwina: Michal Papadopulos, Lukáš Bartošák, Tomáš Ostrák, Kristi Qose, na ich miejsce weszli: Roman Haša, Dávid Guba, Vojtěch Smrž, Lukáš Čmelík. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jana Kovaříka, Lukáša Kalvacha zajęli: Marko Alvir, Tomáš Hořava. W 80. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Dávida Gubę z MFK Karwina, a w 87. minucie Luděka Pernicę z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Viktorii Pilzno postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 89. minucie na plac gry wszedł Miroslav Kaczer, a murawę opuścił Aleš Čermák.

Petr Bolek
46′ Radim Řezník
Eduardo Gonzaga Mendes Santos
Lukasz Hejda
Soufiane Dramé
87′ Luděk Pernica
Martin Šindelář
David Limbersky
Gigli Ndefe
Pavel Bucha
Tomáš Ostrák77′
89′ Aleš Čermák
Kristi Qose84′
89′ Lukáš Kalvach
Jean Mangabeira da Silva
31′ Jan Kopic
Christián Herc66′
Zdenek Ondraszek
Michal Papadopulos  38′ 66′
75′ Jan Kovařík
Lukáš Bartošák77′
Jindřich Staněk
Vladimír Neuman
Jakub Brabec
Filip Twardzik
75′ Marko Alvir
Lukáš Čmelík84′
31′ Adriel D'Avila Ba Loua
Dávid Guba77′ 80′
89′ Tomáš Hořava
Marek Janečka66′
89′ Miroslav Kaczer
Vojtěch Smrž77′
46′ Jean-David Beauguel
Roman Haša66′

Przewaga zespołu Viktorii Pilzno w posiadaniu piłki była ogromna (73 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.