Viktoria Pilzno - Fotbalovy Klub Pardubice 2-1 (1-0). Liga - 2. kolejka

6 sierpnia na Doosan Arena odbyło się starcie 2. kolejki FORTUNAy pomiędzy drużynami Viktorii Pilzno i Pardubic. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Viktorii Pilzno 2-1.

6 sierpnia  na Doosan Arena odbyło się starcie  2. kolejki  FORTUNAy pomiędzy drużynami Viktorii Pilzno  i Pardubic. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Viktorii Pilzno 2-1.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Viktorii Pilzno wygrała aż cztery razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Viktorii Pilzno nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Jan Kliment. Asystę zanotował Cadu.

W 33. minucie Bernardo Rosa zastąpił Dominika Kostkę. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Martin Toml z Pardubic. Była to 44. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Viktorii Pilzno.

Na drugą połowę drużyna Viktorii Pilzno wyszła w zmienionym składzie, za Kristiego Qosego, Jana Klimenta, Jhona Mosquerę weszli Pavel Bucha, Jan Sykora, Václav Pilař. W 54. minucie arbiter pokazał kartkę Michalowi Hlavatemu, zawodnikowi Pardubic.

Jedenastka Viktorii Pilzno długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 34 minuty, jednak drużyna Pardubic doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Tomas Solil. Trener Pardubic postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił pomocnika Kamila Vacka i na pole gry wprowadził napastnika Leandra Limę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastki wciąż miały problemy ze skutecznością.

W 62. minucie Cadu został zmieniony przez Jana Kopica, a za Tomáša Chorego wszedł na boisko Rene Dedic, co miało wzmocnić drużynę Viktorii Pilzno. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pavela Černego na Davida Hufa oraz Emila Tischlera na Vojtěcha Sychrę.

Piłkarze Viktorii Pilzno odpowiedzieli strzeleniem gola. W 75. minucie wynik ustalił Milan Havel.

Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania sędzia przyznał kartkę Renemu Dedicowi z jedenastki Viktorii Pilzno. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Viktorii Pilzno, natomiast piłkarzom Pardubic przyznał dwie.

Zespół Viktorii Pilzno w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Pardubic wymieniła czterech graczy.