Viktoria Pilzno - FK Pardubice 2-0 (0-0). Liga czeska - 16. kolejka 1. ligi czeskiej

W meczu 16. kolejki 1. ligi czeskiej, który rozegrany został 24 stycznia, drużyna Viktorii Pilzno wygrała z Pardubicami 2-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Doosan Aréna w Pilznie.

P. Bucha 90'

Od pierwszych minut drużyna Viktorii Pilzno zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Pardubic była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 30. minucie arbiter wyrzucił z boiska Martina Šejvla z Pardubic.

W 61. minucie Jan Kovařík został zmieniony przez Lukáša Matějkę. Na murawie, jak to często zdarzało się Pardubicom w tym sezonie, pojawił się Jiří Sláma, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 64. minucie Pavela Černego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W 72. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Ondřej Mihálik, Adriel Ba, a na ich miejsce weszli Joel Kayamba, Pavel Šulc.

Bramkarz Pardubic wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku bramkę zdobył Milan Havel.

W 82. minucie boisko opuścili zawodnicy Pardubic: Lee Sang-Hyeok, Michal Petráň, a na ich miejsce weszli Ewerton, David Huf.

Drużyna Pardubic ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Pavel Bucha. Bramka padła po podaniu Adriela Ba.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Marek Boháč
 79′ Milan Havel
Michal Surzyn
Filip Kaša
Martin Toml
Jakub Brabec
Martin Šejvl30′
61′ Jan Kovařík
Tomáš Čelůstka
 90′ Pavel Bucha
Jan Prosek
72′ Pavel Šulc
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Lukáš Kalvach
Dominik Kostka
72′ Joel Ngandu Kayamba
Samuel Šimek
72′ Adriel D'Avila Ba Loua
Matěj Vít
72′ Ondřej Mihálik
Pieter Langedijk
61′ Lukáš Matějka
Michal Petráň82′

Drużyna Viktorii Pilzno była w posiadaniu piłki przez 71 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Viktorii Pilzno żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną czerwoną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.