Viktoria Pilzno - FK Mladá Boleslav 2-1 (2-0). Liga czeska - 1. kolejka 1. ligi czeskiej

25 lipca na Doosan Aréna w Pilznie odbył się pojedynek 1. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami Viktorii Pilzno i FK Mlada Boleslav. Mecz zakończył się zwycięstwem Viktorii Pilzno 2-1. Na stadionie stawiło się 4 321 widzów.

M. Škoda 62'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 32 starcia drużyna Viktorii Pilzno wygrała 16 razy i zanotowała osiem porażek oraz osiem remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 23. minucie sędzia pokazał kartkę Ondřejowi Karafiátowi z drużyny gości.

Tymczasem to piłkarze Viktorii Pilzno otworzyli wynik. W 28. minucie bramkę zdobył Jean-David Beauguel. W zdobyciu bramki pomógł Miroslav Kaczer.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Viktorii Pilzno, zdobywając kolejną bramkę. W 36. minucie wynik na 2-0 podwyższył Radim Řezník.

Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Modou N'Diayemu, zawodnikowi gospodarzy.

W 55. minucie Jiri Skalak został zmieniony przez Daniela Filę.

Piłkarze FK Mlada Boleslav odpowiedzieli strzeleniem gola. W 62. minucie wynik ustalił Milan Szkoda. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Ewerton.

Trener FK Mlada Boleslav postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Tomáša Ladrę i na pole gry wprowadził napastnika Davida Píchala. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał David Douděra z FK Mlada Boleslav. Była to 90. minuta pojedynku. Zespołowi FK Mlada Boleslav zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Viktorii Pilzno.

Jan Šeda
 36′ 67′ Radim Řezník
Dominik Preisler85′
43′ Modou Birame N'Diaye
Samuel Dancák
80′ Joel Ngandu Kayamba
Jiri Skalak55′
85′ Miroslav Kaczer
Marek Matejovsky72′
Jhon Édison Mosquera Rebolledo
Ewerton Paixão da Silva
85′ Pavel Šulc
Tomáš Ladra85′
 28′ 67′ Jean-David Beauguel
Milan Szkoda  62′
Marián Tvrdoň
Pavel Halouska
Josef Koželuh
Dominik Plechatý85′
80′ Adriel D'Avila Ba Loua
Dominik Mašek
67′ Šimon Falta
Lukáš Mašek
85′ Michal Hlavatý
Vojtěch Smrž72′
85′ Dominik Janošek
Daniel Fila55′
67′ Tomáš Chorý
David Píchal85′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom FK Mlada Boleslav przyznał dwie.

Zespół Viktorii Pilzno w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.