Viktoria Pilzno - FK Jablonec 1-1 (1-0). Liga czeska - 27. kolejka 1. ligi czeskiej

17 kwietnia na Doosan Aréna w Pilznie odbyło się spotkanie 27. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami Viktorii Pilzno i Jablonca. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

I. Schranz 70'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 47 starć zespół Viktorii Pilzno wygrał 22 razy i zanotował 15 porażek oraz 10 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 25. minucie kartką został ukarany Jan Krob, piłkarz gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Viktorii Pilzno w 41. minucie spotkania, gdy Adriel Ba strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola pomagał Pavel Šulc.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Viktorii Pilzno.

W 59. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jaroslava Zelenego z Jablonca, a w 62. minucie Davida Limberskiego z drużyny przeciwnej. Trener Viktorii Pilzno wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ondřeja Mihálika. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Adriel Ba.

W 68. minucie arbiter przyznał kartkę Miroslavowi Kaczerowi z jedenastki gospodarzy.

Piłkarze Jablonca nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 70. minucie Ivan Schranz wyrównał wynik meczu. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Vaclav Pilarz.

W 74. minucie Jean-David Beauguel został zmieniony przez Zdenka Ondraszka. Chwilę później trener Jablonca postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Dominik Pleštil, a murawę opuścił Vaclav Pilarz. W 79. minucie Miroslav Kaczer został zmieniony przez Tomáša Hořavę, a za Davida Limberskiego wszedł na boisko Jan Kopic, co miało wzmocnić jedenastkę Viktorii Pilzno. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tomasza Huebschmana na Roberta Hrubego w 82. minucie oraz Ivana Schranza na Jakuba Podanego w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Jaroslav Zelený59′
62′ 79′ David Limbersky
Jan Krob25′
68′ 79′ Miroslav Kaczer
Vaclav Pilarz77′
Pavel Šulc
Jakub Považanec
Lukáš Kalvach
Tomasz Huebschman82′
 41′ 63′ Adriel D'Avila Ba Loua
Vladimir Jovović
74′ Jean-David Beauguel
Jakub Podaný90′
79′ Tomáš Hořava
Robert Hrubý82′
79′ Jan Kopic
Dominik Pleštil77′
63′ Ondřej Mihálik
Tomáš Smejkal
74′ Zdenek Ondraszek
Jan Chramosta

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Zespół Viktorii Pilzno w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.