Viktoria Pilzno - FC FASTAV Zlín 2-0 (1-0). Liga czeska - 24. kolejka 1. ligi czeskiej

W spotkaniu 24. kolejki 1. ligi czeskiej, które rozegrane zostało 14 kwietnia, zespół Viktorii Pilzno zwyciężył z FASTAV Zlin 2-0 (1-0). Starcie odbyło się na Doosan Aréna w Pilznie.

D. Ba Loua 53'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 25 pojedynków jedenastka Viktorii Pilzno wygrała 12 razy i zanotowała siedem porażek oraz sześć remisów.

Już w pierwszych minutach zespół Viktorii Pilzno próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 26. minucie kartką został ukarany Filip Kaša, zawodnik gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Viktorii Pilzno w 31. minucie spotkania, gdy Jean-David Beauguel zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Pavel Šulc.

Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę obejrzał Róbert Matějov z jedenastki gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Viktorii Pilzno.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Viktorii Pilzno, strzelając kolejnego gola. W 53. minucie wynik ustalił Adriel Ba. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Miroslav Kaczer.

W 55. minucie w zespole FASTAV Zlin doszło do zmiany. Roman Potočný wszedł za Youbę Dramégo. W 56. minucie Lamin Jawo zastąpił Vakhtanga Tchanturishvilego. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Jakubowi Janetzkiemu z FASTAV Zlin. Była to 64. minuta pojedynku.

Niedługo później trener Viktorii Pilzno postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Ondřej Mihálik, a murawę opuścił Adriel Ba. W tej samej minucie w drużynie Viktorii Pilzno doszło do zmiany. Jan Kopic wszedł za Šimona Faltę. A trener FASTAV Zlin wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Pedro Martíneza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Jakub Janetzký.

W 71. minucie Tomáš Poznar został zmieniony przez Antonína Fantiša, a za Lukáša Vraštila wszedł na boisko Václav Procházka, co miało wzmocnić drużynę FASTAV Zlin. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Miroslava Kaczera na Tomáša Hořavę oraz Jeana-Davida Beauguela na Zdenka Ondraszka. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Martin Cedidla
26′ Filip Kaša
Petr Buchta
Jakub Brabec
Dominik Simerský
David Limbersky
Róbert Matějov38′
75′ Miroslav Kaczer
Marek Hlinka
Pavel Šulc
Youba Dramé55′
Lukáš Kalvach
Lamin Jawo56′
 53′ 67′ Adriel D'Avila Ba Loua
Lukáš Vraštil87′
 31′ 75′ Jean-David Beauguel
Jakub Janetzký64′ 71′
67′ Šimon Falta
Václav Procházka87′
75′ Tomáš Hořava
Pedro Martínez García71′
67′ Jan Kopic
Roman Potočný55′
67′ Ondřej Mihálik
Vakhtang Tchanturishvili56′
75′ Zdenek Ondraszek
Antonín Fantiš71′

Zespół Viktorii Pilzno był w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Jedenastka FASTAV Zlin zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze Viktorii Pilzno dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Viktorii Pilzno w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.