Viktoria Pilzno - 1. FK Pribram 3-3 (1-2). Liga czeska - 31. kolejka 1. ligi czeskiej

8 maja na Doosan Aréna w Pilznie odbyło się starcie 31. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami Viktorii Pilzno i FK Pribram. Spotkanie zakończyło się remisem 3-3. Na stadionie zasiadło 853 widzów.

F. Zorvan 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 31 meczów jedenastka Viktorii Pilzno wygrała 16 razy i zanotowała siedem porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Pribram w 14. minucie spotkania, gdy Tomáš Pilík zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Edrisa Lubega.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Tomáš Pilík z zespołu gości. Była to 18. minuta meczu. W 18. minucie David Limbersky został zastąpiony przez Šimona Faltę.

Niedługo później Martin Nový wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Pribram, strzelając kolejnego gola w 23. minucie starcia.

Piłkarze Viktorii Pilzno odpowiedzieli zdobyciem bramki. W piątej minucie doliczonego czasu gola kontaktowego strzelił Jean-David Beauguel. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Aleš Čermák.

Kibice Viktorii Pilzno nie mogli już doczekać się wprowadzenia Zdenka Ondraszka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Miroslav Kaczer. Posunięcie trenera było słuszne. Zdenka Ondraszka strzelił dającego prowadzenie gola w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku spotkania. W 55. minucie w zespole Viktorii Pilzno doszło do zmiany. Pavel Šulc wszedł za Jeana-Davida Beauguela.

W 65. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jakuba Brabca z Viktorii Pilzno, a w 66. minucie Steve'a Kingue'a z drużyny przeciwnej.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Viktorii Pilzno przyniosły efekt bramkowy. W 71. minucie na listę strzelców wpisał się Jakub Brabec.

Na murawie, jak to często zdarzało się FK Pribram w tym sezonie, pojawił się Emmanuel Antwi, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 72. minucie Stanislava Vávrę. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom FK Pribram: Ondřejowi Kočíemu w 79. i Jaroslavowi Treglerowi w 89. minucie.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania Zdenek Ondraszek dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Jedenastka FK Pribram wyrównała wynik meczu. Pięć minut później wynik ustalił Filip Zorvan. Asystę zaliczył Radek Voltr.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-3.

Steve Kingue66′
 71′ 65′ Jakub Brabec
Juan Olivier Simo Kingue
18′ David Limbersky
Jiří Mezera
46′ Miroslav Kaczer
Tomáš Pilík  14′ 18′ 76′
Aleš Čermák
Jaroslav Tregler89′ 90′
Lukáš Kalvach
Karel Soldát
 45′ 55′ Jean-David Beauguel
Stanislav Vávra72′
85′ Adriel D'Avila Ba Loua
Stefan Vilotic90′
18′ Šimon Falta
Jiří Januška
85′ Joel Ngandu Kayamba
Jan Rezek76′
55′ Pavel Šulc
Radek Voltr90′
46′  90′ Zdenek Ondraszek
Tomas Docekal

Przewaga drużyny Viktorii Pilzno w posiadaniu piłki była ogromna (72 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Obie jedenastki dokonały po cztery zmiany.