Viktoria Pilzno - 1. FC Slovácko 2-1 (1-1). Liga czeska - 29. kolejka 1. ligi czeskiej

24 kwietnia na Doosan Aréna w Pilznie odbyło się spotkanie 29. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami Viktorii Pilzno i FC Slovácko. Mecz zakończył się zwycięstwem Viktorii Pilzno 2-1.

J. Kalabiška 45'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 27 starć drużyna Viktorii Pilzno wygrała 15 razy i zanotowała pięć porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Viktorii Pilzno w 14. minucie spotkania, gdy Adriel Ba strzelił pierwszego gola. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Pavel Šulc.

W 33. minucie Stanislav Hofmann został zastąpiony przez Patrika Šimkę. W 37. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Davida Limberskiego z Viktorii Pilzno, a w 41. minucie Patrika Šimkę z drużyny przeciwnej.

Jedenastka FC Slovácko wyrównała wynik meczu. W drugiej minucie doliczonego czasu Jan Kalabiška wyrównał wynik meczu. Sytuację bramkową stworzył Lukáš Sadílek.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Viktorii Pilzno doszło do zmiany. Jan Kopic wszedł za Davida Limberskiego. A kibice FC Slovácko nie mogli już doczekać się wprowadzenia Michala Kohúta. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Jan Navrátil.

W 70. minucie kartkę dostał Jan Kliment, zawodnik FC Slovácko. W tej samej minucie w jedenastce FC Slovácko doszło do zmiany. Michal Tomič wszedł za Milana Petrżelę.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Lukáš Kalvach.

W 80. minucie arbiter pokazał kartkę Adrielowi Ba z Viktorii Pilzno. Chwilę później trener Viktorii Pilzno postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Zdenek Ondraszek, a murawę opuścił Jean-David Beauguel. W 85. minucie Marek Havlík został zmieniony przez Filipa Kubalę, co miało wzmocnić zespół FC Slovácko. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adriela Ba na Ondřeja Mihálika.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartki otrzymał Miroslav Kaczer, Jindřich Staněk z Viktorii Pilzno. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Falta
90′ Jindřich Staněk
Michal Kadlec
37′ 68′ David Limbersky
Jan Kalabiška  45′
90′ Miroslav Kaczer
Vlastimil Daníček
Pavel Šulc
Milan Petrżela70′
 72′ Lukáš Kalvach
Marek Havlík85′
 14′ 80′ 88′ Adriel D'Avila Ba Loua
Jan Navrátil69′
83′ Jean-David Beauguel
Patrik Šimko33′ 41′
68′ Jan Kopic
Michal Tomič70′
Lukáš Matějka
Michal Kohút69′
88′ Ondřej Mihálik
Jakub Rezek
83′ Zdenek Ondraszek
Filip Kubala85′

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Viktorii Pilzno, a w drugiej trzy. Piłkarze gości obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Jedenastka Viktorii Pilzno w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości wymienił czterech zawodników.