Sparta Praga - SK Sigma Olomouc 2-0 (1-0). Liga - 3. kolejka

14 sierpnia na Generali Arena w Pradze odbyło się starcie 3. kolejki FORTUNAy pomiędzy drużynami Spartej Pragi i Sigmy Ołomuniec. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Spartej Pragi 2-0.

14 sierpnia  na Generali Arena w Pradze odbyło się starcie  3. kolejki  FORTUNAy pomiędzy drużynami Spartej Pragi  i Sigmy Ołomuniec. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Spartej Pragi 2-0.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Drużyna Spartej Pragi wygrała aż dziewięć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Adam Karabec wywołał eksplozję radości wśród kibiców Spartej Pragi, zdobywając bramkę w 11. minucie pojedynku. Sytuację bramkową stworzył Casper Nielsen.

Od 25. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Sigmy Ołomuniec i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Spartej Pragi.

Na drugą połowę zespół Spartej Pragi wyszedł w zmienionym składzie, za Martina Mincheva wszedł Michal Sáček. Także jedenastka Sigmy Ołomuniec rozpoczęła w zmienionym składzie, za Juraja Chvatala wszedł Jakub Matoušek. W 59. minucie Mojmir Chytil został zmieniony przez Antonina Ruska.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem sędzia pokazał kartkę Lukášowi Vraštilowi z Sigmy Ołomuniec. W 64. minucie Lukáš Juliš został zmieniony przez Václava Drchala, co miało wzmocnić drużynę Spartej Pragi. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jana Vodhanela na Jachyma Sipa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Spartej Pragi w 70. minucie spotkania, gdy Casper Nielsen strzelił drugiego gola. Po chwili trener Spartej Pragi postanowił bronić wyniku. W 73. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Davida Pavelkę wszedł Jaroslav Zelený, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Spartej Pragi utrzymać prowadzenie.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Sparta Praga: Adamowi Karabcowi w 79. minucie i Jaroslavowi Zelenemu w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Drużyna Spartej Pragi zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała osiem celnych strzałów.

Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Spartej Pragi, natomiast w drugiej dwie. Piłkarze Sigmy Ołomuniec otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną mniej.

Jedenastka Spartej Pragi w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna Sigmy Ołomuniec w drugiej połowie dokonała czterech zmian.