Slovan Liberec - Slavia Praga 0-1 (0-0). Liga czeska - 27. kolejka 1. ligi czeskiej

W starciu 27. kolejki 1. ligi czeskiej, które rozegrane zostało 18 kwietnia, zespół Slovanu Liberec przegrał z Slavią Praga 0-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Stadionie u Nisy.

O. Kúdela 84'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 55 razy. Jedenastka Slavii Praga wygrała aż 24 razy, zremisowała 16, a przegrała tylko 15.

Już w pierwszych minutach drużyna Slavii Praga próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Między 24. a 44. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Slovanu Liberec i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 48. minucie kartką został ukarany Jakub Hromada, zawodnik Slavii Praga. W 52. minucie Abdulla Helal zastąpił Jana Kuchtę.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Slovan Liberec: Michalowi Sadílekowi w 56. i Michaelowi Rabušicowi w 59. minucie. Trener Slovanu Liberec wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Michaela Rabušica. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie aż dziewięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Michal Faško. Chwilę później trener Slavii Praga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Ibrahim Traoré, a murawę opuścił Jakub Hromada.

Na 13 minut przed zakończeniem meczu arbiter pokazał kartkę Mariosowi Pourzitidisowi z Slovanu Liberec.

Pod koniec meczu jedyną bramkę z karnego zdobył Ondřej Kúdela dla drużyny Slavii Praga. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 85. minucie w jedenastce Slovanu Liberec doszło do zmiany. Imad Rondić wszedł za Ondřeja Karafiáta. W 86. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jhona Mosquerę z Slovanu Liberec, a w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania Micka van Burena z drużyny przeciwnej.

Ondřej Kúdela  84′ (k.)
77′ Marios Pourzitidis
Taras Kacharaba
Jan Mikula
Murphy Oscar Dorley
76′ Jakub Pešek
Lukáš Masopust
86′ Jhon Edison Mosquera Rebolledo
Nicolae Claudiu Stanciu60′
24′ 85′ Ondřej Karafiát
Michal Beran60′
44′ Youssouf Kamso Mara
Abdulla Yusuf Helal30′ 52′
56′ Michal Sadílek
Jakub Hromada48′ 60′
59′ Michal Faško
Stanislav Tecl79′
Filip Nguyen
Přemysl Kovář
76′ Michal Fukala
Ibrahim Benjanim Traoré60′
59′ 59′ Michael Rabušic
Jan Kuchta52′
85′ Imad Rondić
Mick van Buren79′ 90′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Slovanu Liberec w pierwszej połowie, a w drugiej cztery. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.

Zespół Slovanu Liberec w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.