Slovan Liberec - FC Hradec Králové 1-0 (1-0). Liga czeska - 17. kolejka 1. ligi czeskiej

4 grudnia na Stadionie u Nisy odbyło się starcie 17. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami Slovanu Liberec i Hradca Kralove. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Slovanu Liberec 1-0. Na stadionie stawiło się 1 000 widzów.

17. kolejka Czechy - 1. liga czeska
2021-12-04 15:00 | Stadion: Stadion u Nisy | Widzów: 1000 | Arbiter: Tomáš Klíma
Slovan Liberec
FC Hradec Králové
1
0
Ľ. Tupta 38'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 27 razy. Zespół Slovanu Liberec wygrał aż 15 razy, zremisował siedem, a przegrał tylko pięć.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie kartkę dostał František Čech, piłkarz gości.

Jedynego gola meczu strzelił Ľubomír Tupta dla zespołu Slovanu Liberec. Bramka padła w tej samej minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Christián Frýdek.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Slovanu Liberec.

Na drugą połowę drużyna Hradca Kralove wyszła w zmienionym składzie, za Ottona Urmę wszedł Filip Novotný. W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Michalowi Leiblowi z Hradca Kralove.

W 58. minucie Martin Koscelník został zmieniony przez Imada Rondicia. Niedługo później trener Hradca Kralove postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Filip Kubala, a murawę opuścił František Čech. W tej samej minucie w jedenastce Hradca Kralove doszło do zmiany. Erik Prekop wszedł za Pavela Dvořáka.

A trener Slovanu Liberec wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Michaela Rabušica. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Abdulla Helal. W 88. minucie arbiter przyznał kartkę Miroslavowi Stochowi z jedenastki gospodarzy. W drugiej połowie nie padły bramki.

Jan Mejdr
58′ Martin Koscelník
Jakub Rada
 38′ 76′ Ľubomír Tupta
Otto Urma46′
86′ Filip Havelka
Daniel Vašulín
77′ Christián Frýdek
Pavel Dvořák71′
76′ Abdulla Yusuf Helal
Adam Vlkanova85′
Olivier Vliegen
Patrik Vízek
Michal Fukala
Jan Král85′
77′ Marios Pourzitidis
Jiří Kateřiňák
76′ Karol Mészáros
Filip Novotný46′
86′ 88′ Miroslav Stoch
Dominik Soukeník
76′ Michael Rabušic
Filip Kubala71′
58′ Imad Rondić
Erik Prekop71′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Slovanu Liberec obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół Slovanu Liberec w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.