Slovan Liberec - FC FASTAV Zlín 1-0 (0-0). Liga czeska - 17. kolejka 1. ligi czeskiej

W pojedynku 17. kolejki 1. ligi czeskiej, który rozegrany został 17 lutego, zespół Slovanu Liberec wygrał z FASTAV Zlin 1-0 (0-0). Mecz odbył się na Stadionie u Nisy.

I. Rondić 69'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 28 starć jedenastka Slovanu Liberec wygrała 12 razy i zanotowała osiem porażek oraz osiem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Youssoufa Marę z Slovanu Liberec, a w 15. minucie Lamina Jawo z drużyny przeciwnej.

Na drugą połowę jedenastka Slovanu Liberec wyszła w zmienionym składzie, za Youssoufa Marę wszedł Michal Sadílek. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Slovan Liberec: Michalowi Sadílekowi w 53. i Michalowi Fašce w 57. minucie.

W 58. minucie Michal Faško został zmieniony przez Imada Rondicia. W 62. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Romana Potočnego z FASTAV Zlin, a w 63. minucie Ondřeja Karafiáta z drużyny przeciwnej. Trener FASTAV Zlin wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jakuba Janetzkiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Lamin Jawo.

Niestety w 68. minucie meczu Filip Nguyen bramkarz Slovanu Liberec z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Milana Knoblocha - rezerwowego bramkarza drużyny. W tej samej minucie w jedenastce Slovanu Liberec doszło do zmiany. Marios Pourzitidis wszedł za Ondřeja Karafiáta.

Jedynego gola meczu strzelił Imad Rondić dla drużyny Slovanu Liberec. Bramka padła w tej samej minucie. W zdobyciu bramki pomógł Jhon Mosquera.

W 76. minucie w zespole FASTAV Zlin doszło do zmiany. Róbert Matějov wszedł za Dominika Janošeka. Na pięć minut przed zakończeniem starcia arbiter pokazał kartkę Jhonowi Mosquerze z Slovanu Liberec. W 86. minucie sędzia wskazał na wapno, jednak Tomáš Poznar nie wykorzystał szansy strzelając obok bramki. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale.

W 87. minucie Roman Potočný został zmieniony przez Youbę Dramé, a za Marka Hlinkę wszedł na boisko Pedro Martínez, co miało wzmocnić drużynę FASTAV Zlin. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jakuba Pešeka na Jana Šulca. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 90. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom FASTAV Zlin: Jakubowi Janetzkiemu i Václavowi Procházce.

Rabušic
68′ Filip Nguyen
Václav Procházka90′
9′ 46′ Youssouf Kamso Mara
Marek Hlinka87′
89′ Jakub Pešek
Dominik Janošek76′
85′ Jhon Edison Mosquera Rebolledo
Cheick Oumar Conde
63′ 68′ Ondřej Karafiát
Lamin Jawo15′ 63′
57′ 58′ Michal Faško
Tomáš Poznar 86′ (k.)
Michael Rabušic
Roman Potočný62′ 87′
68′ Milan Knobloch
Matěj Rakovan
Michal Fukala
Jakub Kolář
68′ Marios Pourzitidis
Róbert Matějov76′
46′ 53′ Michal Sadílek
Youba Dramé87′
89′ Jan Šulc
Jakub Janetzký63′ 90′
Jakub Nečas
Pedro Martínez García87′
58′  69′ Imad Rondić
Martins Toutou Mpondo

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna FASTAV Zlin w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.